Profile
Blog
Photos
Videos
Tirsdag den 7. september
Tilbage på skolebænken (Esben)
Klokken 11 ringede det ind til første time for Andrew, Sofie og mig. Et, for os alle tre, uudforsket fag, nemlig japansk. Det var en time hvor man satte sig i stolen med stor interesse for faget, en oplevelse jeg måske ikke har haft så tit.
Vores lærer var utrolig sød og god til engelsk. Dagens program var "Greetings" samt et af de japanske alfabeter indeholdende lyde. Det var en god time, men svært er det og minder på ingen måde om noget sprog man kender.
Eftermiddagen brugte Sofie og jeg på at komme lidt i gang med collegeelevernes 10 min. lange gymnastik program. Vi fik fundet lidt musik og kom godt i gang med det projekt.
Mere er der egentlig ikke at fortælle om denne dag. Der var ingen gymnastik med elverne og aftenen gik stille og roligt hvor både Sofie og jeg fik klippet lidt musik og gjort nogle tanker om de forskellige serier vi skal have gjort klar.
- comments