Profile
Blog
Photos
Videos
Då var det alltså dags för min debut här, om det blir några fler gånger återstår att se.
Anyway, Edinburgh kan beskrivas med ett ord: WOW! Både jag och Rebecca blev ju minst sagt tagna av hur vacker den här staden är och hur fantastisk detta land verkar vara. Sen vi landade förra måndagen har det hunnits med en del kan jag lova, det har varit rundvandring i stan, missat bussar, bestigit Arthurs Seat samt ätit Haggis - det sistnämnda kände vi båda inte var så specielt, men vi kanske inte har testat den bästa än!
I dagsläget har Rebecca börjat studera som den student hon är och jag jagar jobb, överallt, bokstavligt talat överallt!
Tack och hej, leverpastej!
Rikard
(Obs, för er med skarpa ögon ser ni ju att denna bild inte är från Scotland och det är korrekt. Mer har jag inte att säga om det!)
- comments
Anki Rikard! Det måste vara "bridge over trouble water" på bilden o med den i tankarna kommer er tid gå som på en räls därborta. Må så gott båda två,! Kram
Farzan Haggis = Pölsa?? Kul att någon är lite öppen för att smak läskiga nationalrätter. Har ni fått tag på Scottish eggs ännu? Lycka till med jobbsökandet.
Rikard Haggis är typ som pölsa, ja. Dock tyckte jag nästan det var lite klibbigt, men jag kanske inte fick Skottlands bästa Haggis heller! Har hittat Scotch Egg, blev inte besviken - de var en fröjd!
Marianne Kul att höra ifrån dig också Rikard!! Finns det inga broar i Edinburgh? Hoppas du får jobb napp snart! Kram m
Rikard Aronsen Det finns en del broar här måste jag säga Marianne, men jag hade tyvärr ingen bild på dessa så jag går med Ankis förklaring ovanför! ;)