Profile
Blog
Photos
Videos
Wendelboes rejser
Vi har slappet af idag. Shoppet lidt. Og fået klaret nogle udeståender med Jens Eriks uhensigtsmæssige påklædning. Har nu de rigtige shorts, sandaler og en (rigtig praktisk!) cap. Mangler stadig nogle Hawaii-skjorter m.m. Det må komme.
Bubba Gump serverer nogle gevaldigt gode drinks, som vi har afprøvet. Vi har endda fået et par glas med hjem med blinkende lys i bunden.
Da Jens Erik fik V8-kløe måtte vi afsted. Vi har været på D.T. Fleming Beach Park, awarded "America's Best Beach 2006". Der var ellers skiltning om, hvor farligt der er at bade dér.
Idag er der så moderne jazz fra naboen, Nu har vi haft fornøjelse af raggae, pop, okulele og jazz. Af en eller anden nærkelig grund har det nu ikke forstyrret vores søvn.
- comments