Profile
Blog
Photos
Videos
Louise resor
Fredagen den 31 december 2010 (Nyårsafton)
Vaknade vid 5 tiden men beslöt mig för att somna om. Vaknade igen vid 7 tiden och efter en stund hörde jag Resh komma hem. Hon hade flugit hem med nattflyget från Darwin och det var jätte roligt att se henne igen.
De åkte och köpte oss varsin Bacon&Egg roll (bacon och ägg i en småfranska). Det var riktigt gott och en kopp kaffe till detta och morgonen är som den ska. Resh har nu gott och lagt sig en stund och Laura har åkt till centrum för att gå till biblioteket. Nu sitter jag här och är bara lycklig.
- comments
Syrran Ojojoj....Michelle Liam är fort väldigt dåliga!!! Inge bra alls. Patrik kommer hem vi 16 tiden, försöker slänga ihop någon hyfsad trevlig middag... ungarna har tjatat om hamburgare...Liam somnar i soffan vid19:30. Vi skulle smälla med Sara och dom typ då...men dom var sena. Dom har sålt sin bil så dom får åka två ggr från krusboden. Herre gud, säger jag bara. Man ska inte göra det ankelt för sig när man har 4 barn. Patrik hade köpt någon jätte låda, skulle va skit maxat.... Efter en liten stund lyckas vi få ut barnen på pälsade, Liam orkar knappt gå men han ska ut och titta. Michelle var alvedon pigg!! Lukas var bara Lukas!!! Alla gick upp mot Finborgsvägen 28, på vägen fick vi med oss Emil. Alla barn uppe på 28:an är oxå dåliga. Vi har säkert smittat varann....Patrik och Jimi ska tända på (raketen) men vad händer....några enstaka fjutt sen dör den....Alla blev besvikna men Lukas har har ett tomtebloss kvar...så det blev vårat fyverkeri!!! Gott Nytt År
Lise UNDERBART!! Det värmer i själen att läsa. Du är så värd att få må så bra och vara lycklig. Finaste Lollo.