Profile
Blog
Photos
Videos
I dag har vi hatt en fantastisk dag. Egentlig skulle semesteret startet i dag, men vi snakket med Martha i går som er ansvarlig for utvekslingsstudentene og hun sa at vi ikke trengte å møte på universitetet før mandag kl 12. Dermed hadde vi plutselig fri noen dager til.. Vi tok en skikkelig slumme dag. Vi sto opp "tidlig" som vil si rundt halv 10 og spiste frokost sammen på en plass rett borti gata her. 4000 UGX = 8.5 NOK for omelett, chapati og vann :D Deretter dro vi til et kjempe fint hotell der vi lå hele dagen ved bassenget og solte oss og badet.
Det er kommet 3 norske til alle studenter fra universitetet i Bergen. 2 gutter, Dag fra Stavanger og Mathias fra Bergen, og en jente: Anna Vilda som det viste seg at Dagny gikk på folkehøyskole med for 2 år siden.. Verden er liten kan man si. Det er også kommet en svensk jente: Amanda og en dansk: Monika.
Tiril og Dagny koser seg i sola, Mathias, Dag og Monika i bakrunnen.
Andre foretrekker skyggen, som jeanette <3
Etter en dag ved bassenget dro vi hjem til Akamwesi, dusjet og skiftet og deretter dro vi til en resturang kalt Mediterian. En italiensk resturang som er ganske nyåpnet og ufattelig fin. Vi hadde på oss kjoler alle sammen (bortsett fra guttene) og vi følte oss ikke fine nokk. Maten var litt dyr (i forhold til Uganda) det kostet 30.000 UGX = 64 NOK for en diger (!) calzone pizza, en flaske vann og en øl.. men det var syyyyyykt godt!! Etterpå dro vi ut på byen.. vi testet ut flere plasser og storkoste oss. I LOVE UGANDA <3
Har også blitt kjent med 3 ugandere som studerer på Makerer universisty. 2 av de studerer på samme fakultet som vi skal studere. De hadde studert antropologi og international politikk, noen kjønnsstudie fag og noe annet. Kjempe interessangt da det er mye av det samme som vi studerer i Norge og også her. Ian, en av de, skulle videre ta en master i peace and conflicts studies, noe som er det samme som jeg har lyst til. Kjempe snille artige folk ivertfall. Verden er liten <3
- comments
karita fint at du kose dæ :)
Anne-Marit Takk :) <3