Profile
Blog
Photos
Videos
02.11.10
Vi har nok aldrig sovet så dårligt, som vi gjorde i nat! Først kunne vi ikke falde i søvn fordi det var så varmt, vi kunne høre propellen fra nabo hytten(vi havde slukket vores egen fordi den larmer) og for ½kakerlakker. Ikke længe efter vi var faldet i søvn lød det som om der gik nogen rundt inde hos os, og det var bælg ragende mørkt, så vi lå bare muse stille. Det vidste sig heldigvis bare at være naboen til den anden side der var kommet hjem. Da vi endelig var , faldet i søvn begyndte de vilde hunde at hyle i vilden sky og det var stadig varmt. Så ikke noget med at sove der. Efter de holdt op og vi endelig var faldet i søvn for 10.000. gang blev det koldt, og vi kunne høre vores nabo, Tero den irske fyr, jagte kakerlakker inde hos ham. Det tog heldigvis ikke så lang tid. Nu troede vi kunne få lov til at sove, men så begyndte kragerne at skrige lige uden for døren, så vi var ved at blive sindssyge. Da de stoppede begyndte de at arbejde påbyggepladsen lige ved siden af.
Så dagen i dag er gået med at ligge på standen og slappe af, for der var ingen af os der havde energi til noget som helst.
I aften skal vi se sol nedgangen kl. 6 og derefter ned at spise på vores stamrestaurant sammen med Tero. Derefter skal vi ned og spille pool på en bar og have en øl eller to så vi kan sove i nat.
Her laver vi ikke så meget. Der er ikke så meget andet end strand, restauranter og butikker. Så vi ser frem til vores trekkingtur i Thailand, selvom der er helt vildt dejligt her.
- comments