Profile
Blog
Photos
Videos
Vi var 2,5 dag i Wisconsin Dells. Vi bestilte rom på en resort som så fantastisk ut på bildene, hadde fått gode kritikker og lå på stranden ved en innsjø. Mari hadde lyst å sløve seg ved bassenget eller på stranden i to dager. Men den gang ei.. Når vi kom til resorten, viste det seg å være et gammelt bygg. Jaja, det var nå i det minste strand og utebasseng. Men neida, bassenget var tømt for vann siden sesongen ikke var begynt enda (de begynte å fylle det når vi dro). Jaja, stranda så jo fin ut da. MEN, når vi da skulle ut å padle i kajakker som lå på stranda, jo, der lå det kanskje 50 døde fisker i vannkanten! Æsj! Vi padlet litt likevel, men med frykten hengende over oss om at dersom vi falt ut, havnet vi i vannet sammen med all den døde fisken. Æsj!
Jaja, da ble det ikke noe avslapping der, så vi dro for å utforske byen. Avslapping; på gjensyn! Dette er virkelig et turiststed! Sikkert 10-20 ulike fornøyelsesparker, alle med egen vannpark. For øvrig befinner Amerikas største vannpark seg her. I tillegg kryr det av steder som tilbyr blant annet minigolf, go-kart og båtturer. Som de barna vi føler oss, så måtte vi jo selvsagt prøve både det ene og det andre.
Vi kjørte forbi det hvite hus opp ned, og tenkte det så moro ut. Mari ble dermed lokket med inn i et helvete! Fysj! Det var fælt! Det skulle være en omvisning i det hvite hus (opp ned) med noen «skremmende» effekter. Vi to hadde en egen guide, som valgte seg ut Mari som offer. Ikke noe rart, for jeg så nok vettskremt ut helt fra begynnelsen. Om jeg så skremt ut da, hva skal man kalle meg når vi endelig kom ut av det galehuset?!! Vi gikk gjennom tuneller som var svarte som natten, plutselig forsvant guiden for så å skremme livet av meg. Jeg gikk bak Tor Egil med hode begravd i t-skjorta hans, men hvem tror dere skrek? Riktig! Tor Egil bare lo hele tiden, mens jeg bokstavelig talt holdt på å gjøre i buksa! Aldri mer! -Mari-
Da var det mye gøyere å kjøre go-kart! I tillegg dro vi på tur med Wisconsin Ducks, i et amfibisk kjøretøy (det er en kombinasjon av en båt og bil, som går like godt på vann som på land). Med en morsom guide, ble dette en kjempeartig tur gjennom skogen og på innsjøen rundt byen.
På 17. mai startet vi dagen i en innendørs fornøyelsespark. Vi feiret med «tradisjonelle» 17.mai leker, altså forskjellige spilleautomater, videospill, basketkonkurranse, det meste som man finner på tivoli. Vi vant til og med noen små premier :) Ellers så besto dagen av minigolf, berg-og-dalbane (den raskeste vi noen gang har prøvd!), meksikansk lunsj og avslapping.
Vi har også kost oss med minigolf, ping-pong og noe av det viktigste; drive-in kino! Det har vi hatt lyst til lenge, men vi har ikke funnet noe før her. Det var en morsom opplevelse; myggen sirklet utenfor vinduene, vinduene dugget, popcorn i fanget og pepsien i holderen. Filmen var Dark Shadows, en veldig realistisk film om vampyrer og hekser (!). Tror det er vampyrenes svar på Pirates of the Caribbean :) Og ja, Tor Egil valgte film!
-Mari & Tor Egil-
- comments