Profile
Blog
Photos
Videos
Heey iedereen,
Hier weer een leuke blog van ons uit het ow zo spannende Indonesië!
Vrijdag 16 September 2011.
Onze dag begon natuurlijk weer om 7u dus zeer vroeg!
Joshua moest met Ajile werken maar die was opeens vrij dus hij moest werken met Stephan en naar de vogels in Blok A en ik moest werken met Oni.
Joshua en Stephan gingen dus de vogels van top tot teen verzorgen (water geven, vegen, baby's voeren enzovoort).
Ik ben die dag begonnen bij de adelaars, hokken schoonspuiten en daarna de adelaars voeren.
Heb ook gelijk een paar mooie veren gepakt die in de kooien lagen, heb er in totaal 3 van een : Hawk-eagle, Javaan-eagle en van een Hawk-eagle black.
Dus heb ze nu in mijn "dagboekje" geplakt als aandenken.
Het was vandaag ook weer "veeg alle bladeren weg van het asfalt" dag, weer een kut eind lopen zwiepen met al die 100000 bladeren die echt overal liggen.
In de middag hebben we allemaal staan verven van het krokodillen verblijf heel interessant.
Verder hebben we alvast een beetje de vakantie plannen doorgesproken wat we precies allemaal willen zien enzo.
We hebben er nu al helemaal zin in om naar Bali en meer eilanden te gaan!!
Avonds.
Toen we gezellig onze serie aan het kijken waren ,,,
Ik : OH MY f***ING GOD!!!!!!!!!
Joshua : Wat is er??
Dus Joshua keek naar de muur en zag een schaduw. Jos dacht dat de muur zeiknat was, maar dat was niet zo. Jos keek omlaag en zag iets zwarts kruipen.
En Nina zei nog: What's the matter? Wanneer Jos eindelijk doorhad wat het was schreeuwde "letterlijk" ik:
Ik : SCORPION!!!!!!!!
Binnen 2sec vloog ik over Jos heen de bank af en Jos lag bijna onderuit doordat de kabel van zijn laptop in de weg zat en Nina was ook binnen een paar seconden van de bank af gevlogen!
We waren allemaal doodsbang maar wel tegelijk tijd foto's maken haha.
Achteraf was het een hilarische actie maar was wel even schrikken als een grote zwarte schorpioen door je huis wandelt wanneer je gewoon gezellig een serie zit te kijken.
We hebben Stephan erbij gehaald met hij heeft met een bezem de schorpioen uit ons huis gezet!
Daar waren we allemaal heel blij mee! Daarna waren we wel nog een beetje in shock.
Zaterdag 17 September 2011.
We waren de hele week ingeroosterd met dezelfde persoon dus vandaag was ik weer met Oni en Joshua hoefde vandaag niet met Ajile te werken maar met Asep, dus hij heeft heel blok B schoongemaakt en water geven.
Deze keer moest ik weer de adelaars kooi schoonspuiten en schrobben maar deze keer moest ik in de kooi staan samen met de adelaars dus was wel even spannend.
Verder heb ik bijna de hele rest van de dag geverfd wat heel leuk is Not! Vooral niet als je helemaal in je eentje alles staat te doen.
We moesten ook nog de makaken opserveren dus we zijn met zijn 3e naar de makaken gegaan, en tijdens het eten geven kregen de 2 makaken die Joshua moest opserveren ruzie omdat Engkiss als eerste het eten kreeg dan de baas Winte.
Ging er even heftig aan toe want Winte was echt heel erg boos niet normaal.
Na een tijdje apart gezeten te hebben was Winte een beetje afgekoeld en ging het weer beter tussen hun.
Aan het einde van onze werkdag zijn we eindelijk gaan "Powerwalke" dus snel wandelen door het hele park heen was zeer goed voor onze conditie!
Zondag 18 September 2011.
Vandaag was ik weer gezellig met Oni en met Nina dus met zijn 3e, we begonnen met de orang-oetans vervolgens Nonong de makak, de andere makaks schoongemaakt.
Daarna moesten we weer opserveren en Jos werd "ontvlooit" door de mannetjes makak Kiss.
En dat duurde een enige tijd maar er was vrij weinig te opserveren omdat ze weinig doen elke dag.
Verder hebben we de hele middag weer geverfd en bezig geweest met het krokodillen verblijf, het ziet er nu heel mooi uit!
Savond's hadden we filmavond in the office en we hadden de pas in de bios nieuwe film: Rise of the Planets of the Apes.
Was een goeie film, veel special effect's maar goed! J
Daarna hadden we onze serie ook op het grote scherm gekeken want we zaten er toch, was gezellig.
Maandag 19 September 2011.
Wat een verassing vandaag we moesten weer met de zelfde mensen werken, Joshua werkte weer met Ajile en ik weer met Oni.
Vandaag moest ik weer de adelaars schoonmaken en we hebben boomstammen gezocht om de stammen te vervangen in de adelaars kooien voor de vogels om op te zitten.
Joshua moest weer Blok A schoonmaken met Ajile en dat vond hij leuk joh! Not haha Ajile is een beetje apart.
Joshua heeft met Ajile een sapoe gemaakt, dat bestond uit palmbladeren en daaruit "soort van de wortel" maken ze hier bezems van.
In onze pauze hebben we heerlijk in het zonnetje gelegen was heel fijn, lekker kleurtje opgedaan! J
Verder weer opserveren en met Barney gespeeld want hij moet nog steeds veel aandacht krijgen omdat hij nog zo jong is.
En we hadden altijd 3 honden hier lopen 1 volwassen en 2 puppy's en laatst had de bruine pup een diepe snee in zijn poot en Sabrina de dierenarts heb hem gehecht en 2 dagen erna hoorden we van Carola dat hij gevonden was onder een huis dood, en ze denken dat de mensen van het dorpje hem vergiftigd hebben omdat het een zwerffertje was echt heel zielig.
We waren daar zo boos om geworden niet normaal maarja dat is hier blijkbaar hoe mensen hier met dieren omgaan niet te geloven.
Dinsdag 20 September 2011.
Joshua was vandaag voor de laatste dag met Ajile en ik voor de laatste dag van de week met Oni.
Maar voordat we aan het werk konden gingen wij alle 5 de vrijwilligers privé praten met een animal keeper Usup want Usup is al meer dan 2 weken ziek omdat hij erge kiespijn heeft en ook door de kiespijn een migraine en hij ging niet naar de tandarts omdat het te duur was, wij vonden dat zo zielig omdat Usup altijd zo aardig is enzo dus wij hadden een plan verzonnen dat wij hem het geld zouden geven voor de tandarts want voor ons is het praktisch niets als het op geld gaat in rupiahs.
Hij was helemaal ontroerd van wat wij hem gaven, hij bedankte ons zoveel keer dat het ontelbaar is haha.
We voelden ons er heel goed bij dat we hem hebben kunnen helpen met zijn pijn.
Daarna gingen we allemaal weer aan het werk en onze animal keepers zoeken, Joshua moest weer Blok A schoonmaken met de Black wing Starlings en ik moest wachten op Oni omdat hij weer een paar konijnen ging doden voor de adelaars "lekker zo op de vroege morgen"
Vandaag moest ik samen met Oni een sapoe maken, dus veel bladeren gezocht en we hadden bladeren voor 4 sapoe's te maken.
Verder in de middag ging Nina verder opserveren van de makaken en Joshua en ik gingen verder met het schilderen van het krokodillen verblijf, elke keer gaat het er beter en beter uitzien!
Laat in de middag hadden we weer Indonesische kookles van Maika, we hebben Kroepoek Goreng gemaakt en Gado-Gado, was natuurlijk weer zoals altijd jammie!
Daar gegeten en daarna lekker naar ons huisje gegaan en een rustig avondje gehouden met iedereen.
Woensdag 21 September 2011.
Een nieuwe dag en iedereen kreeg nieuwe animal keepers!
Vandaag mocht Jos voor de verandering met de dierenarts Sabrina meelopen en ik mocht met Asep werken en dus de vogels verzorgen in Blok B.
Alleen Sabrina kwam een beetje laat dus Jos had Laura geholpen die met usup meeliep om de rest van de dieren alvast te doen.
Ik ben bijna de hele morgen bezig geweest met alle vogelkooien schoonvegen en water geven en Asep is met een sopje alle vogelpoep gaan schrobben.
Daarna gingen we met zijn alle naar de kliniek want een makak : Engkiss has een grote wond aan haar hand en Sabrina ging het nakijken en hechten.
De wond was in haar wijsvinger en er was een groot stuk vlees los, dus Sabrina heeft het helemaal schoongemaakt en gedesinfecteerd en wij mochten allemaal helpen.
Laura, Nienke en Nina hadden handschoenen aan dus die mochten helpen hechten enzo en Joshua en ik deden elke keer Engkiss haarhartslag controleren en hoeveel keer de ademhaalde in een minuut.
Alles is goed verlopen, we hebben haar hand ingetapet en een antibacteriële spray eroverheen gespoten.
Toen kon ze lekker wakker worden in een kooi waar Joshua haar heel lief had ingestopt! J
In de middag was het weer team work dus we moesten allemaal helpen met Blok B maar omdat er niet veel te doen was gingen Joshua, Laura en Nienke het krokodillen verblijf weer verven en Nina en ik gingen naar Usup en Oni in het orang-oetan verblijf om te vragen of ze daar nog hulp nodig hadden met het renoveren van de boomstammen.
En toen gebeurde het!! Ik ging natuurlijk weer in 2 spijkers staan en die gingen dwars door mijn laars heen, ik schreewen Oni kwam gelijk naar me rennen en ik deed mijn laars uit en die spijkers bleven er gewoon in hangen en ik deed mijn sok uit en het bloede als een gek, Oni probeerde nog het vuile bloed eruit te knijpen en toen moest ik heel snel naar de kliniek.
Aangekomen in de kliniek ging Sabrina het voor me schoonmaken en desinfecteren en ze zei dat ze in mijn wond een peniciline spuit moest doen ik dacht ow hell no! Maar het was beter dus ik zei naja doe dan maar hé maar mijn wond was zo diep dat de naald van de spuit gewoon te klein was echtt heel erg pff, nog een antibiotica kuur gekregen voor 2x per dag 5 dagen lang dus ik ben even zoet de komende maar dagen.
In de avond hebben we nog even gezellig een filmpje gekeken met iedereen, heb zelf niet echt gekeken want ik was druk bezig met onze blog te schrijven. J
Donderdag 22 September 2011.
Heerlijk ons vrije dagje en zo gaan wij opweg naar Sukabumi voor internet, boodschappen, en geld opnemen!
Dit was het alweer voor vandaag!
Liefs Joshua en Esther
- comments



Linda de Boers Lieve Esther en Joshua, wat een verhaal weer en Esther hoop dat je voet snel weer geneest! Ik heb vanmorgen uitgebreid met Joshua via skype gesproken, dus ik ben weer volledig op de hoogte van al jullie belevenissen. Ik denk dat het een goed idee is om wellicht eerder aan jullie vakantie te gaan beginnen, want na 2 maanden hebben jullie het wel allemaal gezien denk ik zo! Wil toch nog even aan jullie beide kwijt dat ik zoooooo ontzettend trots op jullie ben. Jullie inbreng voor zowel de dieren als de mensen in jullie nabije omgeving komt uit jullie hart en dat vind ik gewoon geweldig!!!!! Veel mensen weten waarschijnlijk niet dat jullie geen geld voor deze stageperiode krijgen, nee jullie betalen er zelfs voor om weer goede dingen met de dieren te kunnen doen. Zo nu genoeg veren in de ...... gestoken. Hoop volgende week weer leuke verhalen te mogen lezen. Heel veel liefs, Mam
Tiny Flink Oké, ik ga door waar Linda is gestopt, jullie "billen" zitten al vol van de veren van Linda dus dat hoef ik niet meer op te schrijven, wel vind ik het heel erg lief van jullie dat Usup van zijn pijn is afgeholpen door jullie "schenking" aan hem. TOP moet zeggen dat het een lief en vooral een volwassen gebaar is naar de medemens en respect voor jullie beide hoe jullie met alle situaties die julie nu mee maken omgaan. Niet alleen de dieren krijgen alle aandacht maar ook het teamwork sapoe's maken maar ook jullie "project" wat steeds mooier en mooier eruit gaat zien. Jullie laten echt wel jullie sporen achter ook met het project het krokodillenverblijf wat er weer piekfijn voor de komende periode eruit ziet. Zoals Linda al schreef ook ik ben heel erg trots op jullie beide. En dan tot slot nog dit jullie krijgen inderdaad geen geld voor jullie avontuur maar dit kan niemand jullie meer afpakken en dat is niet met geld te betalen al deze dingen die jullie nu mee maken is een stap naar jullie verdere ontwikkeling tot een prima Manager Dierverzorgers project. Voor mij (en ik denk voor Linda ook) zijn jullie al met lof geslaagd. Ook van mij heel veel liefs en ik kijk natuurlijk weer met belangstelling uit naar jullie volgende verhalen en natuurlijk die hele mooie foto's die jullie weer hebben gemaakt in het verre, spannende maar o zo mooie Indonesië en Esther hoop dat je voet snel weer helemaal in orde is xxx mama.