Profile
Blog
Photos
Videos
Dag 4 «Singing in the rain»
På tross av hva nostalgiske sanger har prøvd å innbille oss: selv ikke NY og Broadway er sjarmerende når et skikkelig regnvær setter inn. Særlig ikke når det holder på fra morgen til kveld, og folk konkurrerer i å ha størst mulig paraplyer og å vise mest mulig hensyn. For oss smartingene som ikke hadde pakket regntøy og paraply var dette en prøvelse i tålmodighet og smidighet. Vi dukket for paraplyer og snek oss frs tak til tak. En strategi som opprinnelig virket lys, endte med bløte gensere og to kalde jenter. Vi bes temte oss derfor for å investere i nye gensere, noe som viste seg å være umulig å oppdrive i NY: her var det tskjorter og topper som gjaldt, jakker og gensere var sporløst forsvunnet. Og det kan legges til at vi brukte mesteparten av dagen på å bli våte, sloss med store menneskemengder og på jakt etter varme gensere..
Rent bortsett fra regn, regn og regn, opplevde vi mye spennende denne dagen også. Vi hadde store ambisjoner for hva vi skulle rekke denne siste dagen. Vi begynte med å ta undergrunden til en Pastrami-shappe som søsknene Hansen hadde sett i en film. Etter litt sosing i regnet fant vi den, og spiste frokost her. God mat, anbefales. (Husker ikke navnet, sjekk Carina sin blogg..)
Så var det genserjakt, etterfulgt av muffinsjakt og bilder utenfor Letterman sitt studio. Vi avsluttet det hele med middag på Hard Rock. Kanskje litt dyrt for våre lommebøker, men for en stemning! Skikkelig fine lokaler, hyggelig betjening og god mat!
SAN FRAN
«Oh my god, thats soo sweet!!»
Etter tre timers søvn var det en ny distanse som skulle tilbakelegges og turen gikk derfor til flyplassen. Innsjekking gikk greit (til slutt), og flyplassen var veldig grei og oversiktlig. Maten de solgte var overprisa (som resten av NY), og ganske tørr og kjedelig. Men noe må man jo proppe i seg...
Flyvertinnene må være de hyggeligste jeg noen gang har vært borti. De smilte, var hyggelige og varta oss opp med brus og vann. (Maten på flyet kosta penger, noe de virket oppriktig lei seg for..)
Da vi kastet oss over vårt medbrakte brett med minimuffins (12 stk i ulike farger og fyll) utbrøt de «oh my god, thats so sweet» og mente bakeriet de kom fra var det beste i verden. Vi klarte også å få hun ene til å ta bilde av oss, og flere av dem kom til unnsetning med servietter underveis. I grunnen fikk muffinsene ganske mange lange blikk..
Selv om flyturen tok nærmere 6 timer gikk turen fort. San Francisco var kjempeoversiktlig og vi kom oss fort ut og hoppet inn i en slags limmo inn til byen. Sjåføren tipset oss om hvor vi burde holde oss unna, og vi fant hotellet i en fei. Hotellet var forresten kjempefint! Super standard, stoooor tv, koselig resepsjon og perfekt plassering! (rett ved alle de kule butikkene..)
Nå har vi bare vært i San Fran i en dag, men jeg kan likevel si at denne byen vil jeg tilbake til. Det er kjempefint her. Folka er hyggeligere og mer avslappa, og byen er på alle måter både varmere, mer spennende og mer fargerik en NY. Der NY er grå og stressende og San Fran full av inntrykk og spennende folk og bygninger. Jeg tror ikke jeg har sett noen byer dette kan sammenlignes med.
I dag har vi gått igjennom Chinatown, som jeg synes var hakket mer kinesisk enn Kina selv, vi har vært innom et koselig lite bakeri med gode kjeks, vært nede på havna og sett på havet, sett cabelcars, sett sjøløver (utrolig søte!!!), vært på Fishermans Warft, og ellers gått opp og ned de meget ujevnene gatene. Utrolig imponerende hvor mange oppover og nedoverbakker det kan være i en by! Vi har til og med sett verdens mest svingete veistrekning,Lombart street, og egentlig gått byen på kryss og tvers. Vi spiste middag på en hyggelig liten italiensk restaurant i den italienske bydelen, kjempegodt! (Og god avveksling til fete burgere).
- comments