Profile
Blog
Photos
Videos
Hola amigos!
Het normale leven.. ja, dat hebben we hier ook! Het is geen vakantie.. het is het normale leven..
De vorige keer was ik gestopt bij de terugkomst van de bergbeklimming.. wat een onderneming was dat! Het heeft zeker nog wel een dag geduurd voordat ik weer een beetje 'normaal' was.. (Ben ik nooit geweest.. oke.. )
Ik moet even diep in mijn geheugen graven wat we vorige week gedaan hebben. Ik vermoed heel veel gestudeerd.. het kost ons aardig wat energie. 5 uur in de ochtend priveles alleen maar in het Spaans.. en thuis alle woorden er weer instampen.. We zijn soms zo moe dat we 's middags ook in slaap vallen en 's avonds om 9 uur op bed liggen.. Gisteren voor het eerst maar een alternatief gekozen om in een cafe te gaan studeren. Dan hebben we geen kans om in slaap te vallen en het werkt aardig goed! Ook onze maestros (teachers) merken dat we vermoeid zijn, we gapen veel en na de pauze doen we dan meestal iets actiefs. Gisteren scrabble gedaan tegen de leraren met Spaanse woorden natuurlijk.. en wij hebben gewonnen! (Wel met woordenboeken natuurlijk..
) Verder gaan we nog weleens met ze naar de markt of een museum waar ze veel in het spaans vertellen, wij dan weer moeten antwoorden en alles aanwijzen met de juiste namen. Spaans leren kan ook zeer actief zijn!
Naast al het gestudeer.. ja.. we doen ook weleens wat anders.. zijn we vorige week naar verschillende weverijen geweest, veel gehoord over de verschillende technieken en de uuuuren werk die erin gaan zitten. Ik wil graag een prachtig vloerkleed, een mooie deken, verschillende tassen en kussenslopen mee naar huis nemen...
Tsja.. we moeten helaas toch maar keuzes gaan maken daarin.. we hebben nog een aantal maanden om te beslissen.
Daarnaast leren we op de school gratis de salsa en de bachacha.. jaja.. Nou blijven we natuurlijk zo ontzettende Nederlanders.. maar misschien dat je na een aantal maanden het verschil niet meer merkt!
We waren bij de salsa de beste van de klas! (Een klas vol 7 buitenlanders..
)
In Guatemala zijn ze helemaal vol van voetbal. En dan met name van Barcelona! Iedereen heeft hier t-shirts van die voetbalclub en de tv staat als het maar kan op een voetbalkanaal! Wij als enorme voetbalfans... kunnen dat uiteraard zeer waarderen... Vrijdagavond was er een wedstrijd van Guatemala tegen Jamaica. Guatemala won! Met wat mensen uit Guatemala en een hoop buitenlanders dit gevolgd in een restaurantje. Gelukkig waren er nog wat meer mensen die net wat minder geinteresseerd waren in voetbal..
Zaterdag was een mooie dag! We gingen naar Xocomil, een enorm zwemparadijs met megaveel glijbanen en andere baden voor iedereen. Met een privebusje daarheen gegaan. 1 uur en een kwartier ongeveer rijden richting de kust. Een veel warmer klimaat dan in Quetzaltenango en onderweg zag je heel veel groen, veel bananenbomen en andere exotische bloemen en vruchten. Daartussen veel gekleurde huizen. Zeer afwisselend rijk en arm. Als je beter keek zag je ook veel armoede. Als je in Xocomil kwam was het een heel andere wereld! Nog nooit zo'n top waterpark gehad. http://www.irtra.org.gt/ (en dan Xocomil)
Plannen om deze week eventueel nog naar warmwaterbronnen te gaan. Me gusta! Niet aankomend weekend maar daarna gaan we naar de kust. Even bijkomen en schildpadden spotten..
En nog iets heel belangrijks vergeten! Gisteren onze eerste echte aardbeving mee gemaakt! Net alsof er een vrachtwagen langs je huis rijd.. Alles begon te shaken. Apart om mee te maken! Blijkbaar was er zaterdagochtend ook al 1 geweest, in het begin van de ochtend.. Nou.. ik vertelde al dat we moe waren.. we zijn er beiden dwars doorheen geslapen..
Adios amigos! Volgende week hoop ik weer wat meer te vertellen te hebben.. We zullen ons best doen wat meer te beleven..
P.s. Om even iets te delen van de prijzen hier.. coca-cola voor 30 cent... als je het mee wilt nemen komt het in een zakje (een boterhamzakje..) met een rietje! Een broodje bij de lunch voor 20 cent.. Een volledige maaltijd voor 2 euro.. Een liter bier voor 3 euro.. (in een restaurant). En als je net wat luxer wil dan verdubbeld het geld voor de maaltijd zich waarschijnlijk.. tsja..
- comments
geravandervelden Ha tim en miek leuk weer wat te horen van jullie , fijn dat jullie het zogoed na je zin hebben, als k al die verhalen hoor en foto s zie zou ik zo even willen komen kijken echt gaaf . wie weet succes met alles en geniet ervan !! gr anton en gera
Jaap en Gonnie hallo wereldburgers! wij willen jullie even de groeten doen en veel zegen op jullie werk daar wensen! lieve groet vanuit Bodegraven, Jaap en Gonnie
lenevantuyl hoi tim en miek ik vind het leuk van jullie verhalen telezen op jullie website groetjes lene
Annemiek Goh....en jij zeker maar de hele dag opscheppen dat je de spelers van Barcelona in het echt hebt gezien:) Ps: je bent helaas niet online...jmmrrr. Je zit natuurlijk in de kerk:)