Profile
Blog
Photos
Videos
Da kommer det endelig et ny blogginnlegg! =)
Jeg har den siste tiden vært ganske travel. Jeg tilbringer dagene i yarden, her mekker jeg på forskjellig utstyr og gjør meg kjent med coil tubing uniten. Ute i yarden er det en del av gutta som prøver å imponere meg enten ved å hamre sammen utstyret mitt eller ved å løfte ting på plass. Gutta i cruet mitt ler og forteller at enkelte aldri har hjelpt dem før jeg ankom. Det er ganske morsomt hvordan en jente i yarden kan få gutta til å bli mer effektive og hjelpsomme.
Etter jeg er ferdig på jobb må jeg hjem å studere. JEg har x antall moduler jeg må gjennom, og i tilegg har jeg en gutt hjemme som krever litt oppmerksomhet i ny og ne;)
For øyeblikket er jeg sjukemeldt. HAr vært små dårlig siden jeg kom ned og etter offshore survival courset ble jeg enda verre. FIkk hjemmebesøk av legen i dag.
OFfshore survival course var kjekt. Men det var utrolig kaldt å tilbringe 4 timer i bassenget. Og helikopter velten var ikke særlig morsom. Under helikopter velten satt jeg inni en syinder helt alene med en hjelpemann som kun pratet arabisk. Men jeg overlevde =)
Jeg har også fått bekreftet at skotske menn har truse under kilten. Bekreftelsen fikk jeg da en kraftig skotte bøyde 90 grader ned i en trapp for å knytte skoen.
Ellers er det en del kulturelle utfordringer på jobb. Jeg prøver å observe hvordan ting fungerer. OG det er veldig forskjellig fra hjemme.
Det er også utfordrene å være den eneste blonde blåøyde jente i Sfax. Folk kan stoppe opp og stirre på meg fra jeg går imot dem til jeg passerer dem. Både menn og kvinner. Ikke alltid like behagelig når du går alene.
Det har ikke vært varmt vann i dusjen på fire dager!! Ellers bor det for tiden en hyggelig amerikaner i staff houset.
Nå er det legge tid. Skal drømme om en gin tonic me is!
Over og ut
Susanne
- comments


