Profile
Blog
Photos
Videos
Ja, da var plutselig 3/4 uker gått på Las Peñitas. Det har gått veldig fort, selvom det også har skjedd en del. Jeg har sittet med nesen i pensumbok og kompendium den siste halvannen uken for å så skrive en noenlunde rushet oppgave på religioners påvirkning på det latinamerikanske samfunn.. Noe som sikkert ikke er særlig interessant å lese om =p
Ellers har jeg fått erfare om hvordan vær og vind påvirker dette landet. Det begynnte med at vi ikke hadde vann, noe som etter fire dager ble en liten utfordring. Heldigvis begynte det å regne (øse) og vannet kom tilbake. Men med regnet kom også lyn og torden. Så da det slo ned i et tre (eller noe i den duren) utenfor, forsvant strømmen. Noe som ga en liten dominoeffekt på internettet. Egentlig er det litt deilig å ikke hele tiden ha nett, men må innrømme at jeg liker å kunne dusje i ny og ne.
På lørdag var jeg på min første nica-fest. Jeg og roomien min har nemlig blitt kjent med en tidligere student som bor her nede med kjæresten sin. Det var veldig kjekt, selvom det var en mindre utfordring med all spansken. (Må bare slenge inn litt skryt om hvordan en vaske ekte spanjol hadde sagt at jeg var flink for kun å ha lært meg spank i to uker!) Etter en del rom, som kan regnes som nasjonaldrinken her i landet, ble det å snakke spansk lettere og lettere. Så da har jeg en nødløsning til eksamen =p Da vi gikk tom for rom, fant jeg og Amalia ut av vi skulle gå på en bar og kjøpe noe øl. Når vi kom tilbake hadde vi deriomt ingen øl, men en flaske rom. Og ikke hvilken som helst flask; nemlig en 1,75 liters flaske. (Det føltes som en veldig god ide der og da).
Nå har jeg endelig fått levert oppgaven, så får jeg ta konsekvensene av resultatet nå den tid kommer. Så i kveld blir det en liten feiring. Vi skal på en salsa bar i León, noe som sikkert kan bli en spennende opplevelse!
I morgen bærer det til San Juan del Sur, som ligger helt ved grensen til Costa Rica. Der er planen å prøve seg på surfing, om været tillater det.
Til neste gang, Elisabeth
- comments


