Profile
Blog
Photos
Videos
Da var første uken over. På en måte virker det som om jeg har vært her veldig lenge, mens samtidig ikke.
Det hele begynte jo med et maraton av en reise som inkluderte 3 filmer, en god del mat, evig kø-venting i USA og mye tid på Managua flyplass. Heldigvis møtte jeg noen av de andre studentene på Gardermoen, og turen gikk overraskende fort! Men dag vi omsider var kommet frem til Nicaragua fant vi etterhvert ut av at det var noe kluss og endte opp med å sove en natt i León før vi dro videre til Las Peñitas, som er hvor jeg befinner meg nå.
Foreløpig er vi 10 stk som tar et forkurs i spansk før studiene begynner, men når det virkelig braker løs flytter vi inn til León og blir ca 40 flere. Spansken går ganske bra, men det kreves nok en del før jeg blir flytende!
Med studentene mine er veldig hyggelig og jeg har kommet på rom med Amalie, som er fra Bergen. Ikke nok med det, men etterhvert viste det seg at vi har gått på skole sammen i to år og har en del felles venner. Så verden er virkelig ikke et stort sted, og Norge er enda mindre.
Las Peñitas er en liten landsby ved vestkysten av Nicaragua, så det har følgelig blitt noen par timer på stranden (som det er bilde av). Landsbyen ligger også rett ved siden av et naturreservat hvor vi tok båt over til for å se havskilpadder. De kommer nemlig bokstaveligtalt surfende inn på stranden for å legge egg. Uheldigvis så ikke vi noen, men jeg satser på å dra tilbake når det er sesong for at eggene klekkes.
- comments


