Profile
Blog
Photos
Videos
Hej igen alle sammen.
Lige en lille opdatering inden jeg skal paa friuge..
I torsdags var jeg ude og springe Nevis Arc som er noget i dur med Bungy-jump - det er bare mere en slags gynge, som man sidder i. Det vil sige, at det blev det saa ikke for Sara og jegs vedkommende, da vi valgte at tage den upside-down! Vi var det sidste par som skulle proeve og vi var (som I kan se paa billederne) klaedt fint ud og de maend, som var derude og skulle spaende os fast mente at vi skulle proeve noget andet og noget vildere fordi alle de andre havde taget den ganske normalt. Jeg fik Sara overtalt til at goere det og sikke en oplevelse!
For det foerste, som I kan se paa videoen kunne vi ikke spaende vores ben fast (og mon ikke det var fordi vi var lidt for tunge i roe....!) Men til sidst lykkedes det og saa slap vi med armene og saa fik vi os vores livs gyngetur! Hehe. Det var herre skaegt at haenge der - og specilt naar vi var to om at dele oplevelsen.
Da torsdag ogsaa var vores naesten sidste aften, saa der var faellesspisning med grillmad, det var super laekkert og en efterfoelgende bytur. Maden da der ikke var dessert med, valgte Soeren og jeg at lave en lille pandekagebiks, hvor vi solgte pandekager. Saa i loebet af een time lavede vi saa mange pandekager at vi stikker Rasmus Klumps mor! Saa solgte vi dem (nogle af dem var til overpris som I kan se paa billederne, men det saa folk ikke naar der foerst var indtaget en smule alkohol!)
I morgen skal vi ud og hente vores biler og derefter begynder vores roadtrip! Saa bare rolig, der kommer til at gaa et stykke tid foer I hoerer fra mig igen!Hehe.
Ha det rigtig godt,
Hilsen Mette
- comments