Profile
Blog
Photos
Videos
Lines Kinatur
Så prøver lige igen med en ny blog - den anden kunne jeg ikke bruge hernede. Hjemmesiden var simpelthen ikke tilladt at bruge, ligesom facebook og andre internationale hjemmesider.
Men her går det super godt. Der sker så meget hele tiden og føler allerede jeg har været hernede i 2 uger. Vi oplever mange spændende og anderledes ting :-)
I morgen går turen til Hangzhou, som ligger lidt væk fra byen. Der skal vi overnatte på et 5 stjernes hotel med pool. Det bliver skønt - eftersom det er ret varmt hernede. I dag har vi fodg haft en "kold" dag, på ca.31 grader ;-)
Jeg vil nu gå i gang med at oprette nogle oplæg om hvad jeg har lavet siden jeg kom herned i søndags.
KH Line
- comments
sarah vaaaar? en kold da på 31 grader? syyygt! æææhaa, så er du jo neger når du kommer hjem ;))
Line Haha, ja varmt er det. Men farve får man ikke. For det meste er det overskyet - og der er også en del forurening i luften som gør at man ikke får den samme effekt når man er syd på - så desværre. ;-)
Mor og Far Hej Line I Kina Uha hvor sker der da rigtig meget på din tur, vi er glade for at det går godt også er edderkopper nok kun vand for dig når du igen er hjemme i DK, nu da du også har hilst på de fedelige kinesiske kakkelakker:-) ellers er alt vel her i Augstenborg - helt sommer er det ikke blevet endnu, men idag søndag har det været en ok dag. Vi glæder os til dit næste indlæg, det er rigtig dejligt at følge med i hvad der sker i KINA.
Sanne og Keld Hej Line Det lyder som om, du virkelig har en oplevelsesrig tur i Shanghai. Vi er ikke særlig misundelige. Vi var i Augustenborg i går og fik linket til din blog, så vi også kan læse om dine oplevelser. Skulle hilse fra Lene, Anne og Jesper
mormor hej Line . det er nok en god tur du er på . glæder mig til at høre mere . her alt vel . Far og Mor var her til kaffe og en snak onsdag skal jeg til dimision ved Charlotte i Mintebjerg knus fra Mormor
bettina Hej Line. åh hvor er det barer super at høre at det er gået godt. nu må du så have en god ferie og en fortsat god tur!!! :)