Profile
Blog
Photos
Videos
Nihau!
Een stad met 14 miljoen inwoners + een massa toeristen (nog eens 14 miljoen?) = een gekrioel van mensen, een stapvoets slenteren in de metrogangen, een voortdurend voor jezelf opkomen om toch ook mee op de bus of metro te kunnen stappen en je niet 10 keer laten voorbijsteken voor dat ene paleis in de verboden stad of voor dat boeddhabeeld in de tempel van de hemel. Dat is Peking! Een totaal nieuwe ervaring voor mij. Ik lieg niet als ik zeg dat ik nog nooit zoveel mensen samen gezien heb.
Op ons programma stonden uiteraard dé higlights van deze metropool: de Chinese muur (dankzij onze hostel bezochten we een niet toeristisch stukje waar we nog wel wat kilometers moesten klimmen... prachtig!!), het Tian'anmenplein, de verboden stad, de hutongwijken, de tempel van de hemel, het zomerpaleis en het Olympisch dorp. Daarnaast bezochten we een marktje, de trommeltoren en het Art District, slenterden we langs één van de vele meren die Peking rijk is en aten we de befaamde Pekingeend.
Toffe afsluiter van een hele mooie en gevarieerde reis! Voor iedereen die het zou overwegen: China is echt de moeite, de natuur is prachtig, maar veel geduld is wel een must (of toch een groot pluspunt). Tot de laatste dag maakten we situaties mee waarin mensen ons niet begrepen of nog steeds niet wilden begrijpen!
Na de reis zelf wachtte me nog een toffe verrassing. Ik vloog alleen (Vanessa had een andere vlucht) terug met Swiss Air. Omdat de plaatsen in economy class overboekt waren, mocht ik de hele vlucht doorbrengen in business class. Wat een combinatie: Swiss Air en business class! Zalig! Ik denk dat de Chinezen het begrepen hadden. Dit was sowieso beter dan een gouden medaille!
Tot snel in Lier, Duffel of omstreken!
groetjes, Lien x
- comments


