Profile
Blog
Photos
Videos
Morgenen startede ud med at jeg skypede lidt. Det var dejligt lige at få snakket lidt med Tobias. På trods af, at mulighederne for at være i kontakt med hinanden er store, så kan det nu godt være svært at få det planlagt når afstanden er så stor. Nå, men efter en god snak, så stod jeg op og gjorde mig klar, til at tage til makroundervisning. Det var lidt med blandede følelser, at Annie og jeg tog af sted i dag, for det var vores sidste makrotime. Nu er der kun vores eksamen tilbage - også selvfølgelig lige en review-session. Det var en mærkelig tanke, at vi for sidste gang sad og fulgte det fag.. Puha tiden er pludselig fløjet af sted. Vi gik ned til bussen som vi plejer og tog den hjem. Da vi kom hjem, slappede vi af, inden vi skulle til undervisning om aftenen.
Puha den omgang ejendomshandel var hård. Det var nogle utrolig laang timer, som bare snøvlede sig af sted. Det var godt at Gina var lidt underholdende og stillede nogle lidt dumme spørgsmål.
Efter undervisningen tog vi hjem. Vi gik straks i krig med at bage banankage, for jeg havde virkelig lyst til kage, så den idé fik jeg lige på vej hjem i bussen. Der var bestemt ikke nogle der stemte imod.. Slet ikke Peter, som er ligeså vild efter kage ;b
Da kagen blev sat i ovnen, kig vi i krig med at se julekalender.. Jubii det var hyggeligt. Vi så først Brødrene Mortensens Jul og derefter The Julekalender. Så er vi for alvor kommet ind i decembermåned og julehyggen er sat i gang. Aftenen sluttede vi selvfølgelig af med et afsnit af rejseholdet.
- comments