Profile
Blog
Photos
Videos
De eerste lesweek en Castle Hill.
Deze week is weer voorbij gevlogen en we hebben veel geleerd. Er waren 3 sprekers uit Australie, Engeland en Canada die veel ervaring hadden met backpackers en met het evangeliseren onder reizigers. Ik had geen idee dat deze vorm van evangelisatie al zo uitgebreid was. Er zijn christelijke hostels en organisaties voor backpackers over de hele wereld. Erg leuk om hier een deel van uit te maken nu en misschien ook wel in de toekomst.
Maandagavond heb ik met Jina (een echte Kiwi) en een paar andere meiden een tripje gemaakt in een 4x4 truck die ze van iemand geleend had. Over de weilanden en naast de weg, echt superlachen. Uiteindelijk reden we naar de 'lookout' een punt waar je een mooi uitzicht hebt over Oxford. Omdat we hier in the middle of nowhere zitten, is het erg donker en konden we superveel sterren zien. Ook de melkweg en 2 andere sterrenstelsels zijn hier zichtbaar. Mooi om te zien!
Woensdag zijn we met de hele groep naar een Marae geweest, een traditionele en 'heilige' plek waar Maori samenkomen. De Marae waar wij heengingen wordt gerund door Christelijke Maori en is een plaats waar zij samen dingen kunnen doen. We werden begroet op de traditionele manier, wat inhield dat wij als vrouwen voorop een grasveld opliepen, waar vervolgens opeens een krijger uit de bosjes sprong en op ons afkwam met een speer in de hand. Best intimiderend! Hij legde een takje neer op de grond en nadat iemand van onze groep die had opgepakt mochten wij langzaam hun terrein oplopen. Eenmaal binnenin het gebouw werden we welkom geheten door de Maori dominee, waarna iedereen van onze groep een 'hongi' kreeg van onze gastheren/vrouwen (inclusief de krijger!). Een hongi is een begroeting waarbij je je neus en voorhoofd tegen die van de ander drukt en zo samen de 'breath of life' deelt. Vervolgens kregen we een rondleiding over hun terrein waar ze tuinen hadden, een stormbaan en een fitnesszaal. Het was echt supertof om zo een beetje kennis te maken met de prachtige cultuur van de Maori.
Vrijdagmiddag vertrokken we weer naar Christchurch, waar we tot 7 uur hadden om een beetje rond te lopen, winkelen of wat we maar wilden. Om 7 uur begonnen we met de evangelisatie. Ik zit in het team voor de 'womens ministry', maar wij beginnen pas volgende week. Vrijdag bleef ik daarom in de 'square', het centrale plein van Christchurch. Er zijn daar veel daklozen waar je goede gesprekken mee kan hebben, en ook lopen er veel backpackers rond. Na een tijdje ging ik met een groep van 6 meiden naar een bepaalde straat waar prostituees actief zijn. We liepen 1,5 uur lang de straat over om te bidden en we probeerden met de prostituees te praten. Het was alleen nog voor 9 uur en er was dus nog niet zo heel druk. Toch voelde het goed om de duisternis weg te bidden uit die straat.
Zaterdag was dan de eerste dag dat we een 'weekend activity' hadden. We konden kiezen uit een aantal dingen maar ik had gekozen voor Castle Hill. Dit is de 'nr 1 bouldering spot' van NZ, en de plaats waar de vechtscene van de eerste Narnia film is opgenomen. (Waar Aslan de White Witch verslaat en Edmund bijna doodgaat). Bouldering houdt in dat je rotsen beklimt zonder touw maar met een matje om op te vallen. Klinkt leuk he? Ik heb niet echt intensief geklommen maar gewoon de hele plek verkent, op rotsen geklouterd (en er bijna af gevallen) en heerlijk genoten van het uitzicht. Echt gaaf om de bergen eindelijk van dichtbij te zien en er doorheen te rijden.
- comments