Profile
Blog
Photos
Videos
Da ble jeg visst stoppa av den herlige korrupte politiet i Indonesia.kom kjoerendes med motorsykkelen og ble vinka inn med noe som ligna mer paa en dildo enn det som var meningen tror jeg.floyta ble brukt flittig.om det var frispark eller straffe han blaaste for vet jeg ikke,men han skulle visst se paa foererkortet.det norske foererkortet kunne visst ikke brukes i asia,og ble kommandert bak en doer og lengere inn.mange vestlige folk der og flere kom til.Jeg hadde ikke til hensikt aa spe paa loenna til snuten der.de skulle ha 250 000 rupiah,og visst ikke jeg betalte der og da saa ble det 1 million.
Oyenbryna mine var ganske langt oppi panna,og tenkte din korrupte jaevel.tror han skjoente hva jeg tenkte for han begynnte aa roedme.etter mye diskusjon saa slapp jeg med det halve belopet og med en underskrift saa kunne jeg plutselig kjoere motorsykkel over hele verden.de hadde meg i registeret som de sa.ellers saa maatte jeg gaa til ambasaden og skaffe meg kjoerebevis som de sa.luringer.
Ellers saa har jeg vaert 15 dager ved Gili oyene,Lombok.2 timers kjoering til Padang bai nord i Bali,deretter 1,5 time med baat.
Gili oyene bestaar av 3 oyer,Gili Trawangam,Gili Meno og Gili Air.Var foerst i Trawangam som er den stoerste og der det er mest turisme og liv.var der i ei uke med fyll og fest og masser av bading.Hvite fantastiske strender.Fantest bare hest og sykkel som framkomstmiddel.Leide sykkel og sykla rundt oya.stoppa ved en bar med mange reggaefolk. Jointen var synlig og kjeksen ble rulla rundt i kokain som om det skulle vaert melis.Tok en oel og sykla videre.
Ellers var det en muslimsk oy,mens bali er hinduisme.var ramadam mens jeg var ved gilioyene. livemusikken stoppa ved 11-tiden.la ingen stor demper for oppholdet.Var med folk fra australia og oesterrike.Var mye oppmerksomhet p.g.a mitt lange haar der og tattisen.
Etter ei uke var det paa tide aa stikke til neste oy,gili Meno.Var der bare i 2 dager.rommet var fullt av innsekter og store kryp som ligner paa krokodiller laa der i tak og vegger og saa paa meg ved kveldstider.det maatte gjoeres noe med saa tok fram et haandkle og....dere dyreelskere ikke les videre
jeg drepte visst ingen men ser jeg de igjen saa kan alt skje.
Dro videre til siste oy,gili Air.En herlig oy og min favoritt oy.en blanding mellom de to andre oyene.her moette jeg mange herlige folk.snorkla og festa og tok det med ro.alt ettersom.Jeg har aldri vaert i Jamaica,men det foeles akkurat som om du er der.mange reggae barer med livemusikk og mye marijuhana.
Snorkling maa bare proeves,er saa mye rart aa se under havet.fisk med forskjellig fassong og farger og skillepadder.dykkerlappen skulle jeg gjerne tatt men det maa vente.
Er tilbake i Sanur,bali og tar livet helt med ro.
Fikk virus paa forrige minnekortet,saa bildene ble slettet.mistet mange bra bilder rundt omkring paa guida turer her i bali,men har lagt ut mange andre bilder naa.sjekk det ut.
Til neste gang MORNA!
Til modern og fadern: Jeg har det bare bra:)
- comments
Bjørn silkoset ikke dårlig att det tok så lang tid før første sammtale med purken:) hva ble bota i norske penger?:) utrolig mye fine billder fortsett med det. har du begynt å spille gittar du så jævla kul ut med rasta å gittaren hhe he. er på loggen din vær dag er like spent vær gang jeg går på. ser du stoooor koser deg.til neste gang take care.
Onkel risende Trond halla.jeg har ikke gjort noe galt.alle fra vesten ble stoppa og spurt etter foererkort.ingen hadde gyldig reisedokument for aa kjoere i asia.kosta 150 000 rupiah etter litt pruting.egentlig 250 000.ca 12 000 rupiah er 1 euro.ca 104kr.har ikke blitt mye bloggskriving eller bilder men bedre sent enn aldri.laaner pcen til Else.bedre da.var paa beach party paa kuta i gaar.det var kult.rasta foeles bra.tok fram gitaren for og ta et bilde bare,men har planer om aa kjoepe en billig liten gitar etterhvert.var hole in the sky bra?hvem var best?hadde mayhem noe show?prates
Bjørn silkoset vanvittig fett på hole in the sky som vanlig. Satyricon var jævla stort Fredag, tok helt jævlig av forann sena på di gammle slagera, drit tøft kom på stor skjerm å greier:) Lørdag er noe av det største jeg har vært på. Startet med Helheim som blir bare større og større så Enslaved som fikk terningkast 6 av media dagen etter. Mayhem syke syke greier Atilla hadde på seg noe som kunne ligne på pavens drakt med corps paint og masse blo,og med det jævla korset fra Wacken hengene på magen i handa hadde han sånt galge rep du henger folk med 666. Avslutta med Immortal som er Noregs og verdens feteste live black metall band. siiiiiiinsyyyyykt.
birgitte hei trond. nå er jeg i bergen på besøk. joakim er med nå. vi storkoser oss. det ser det ut som du gjør også. mye fine bilder du har tatt. du var tøff med de rasta flettene. kos deg videre på turen. kjempe klem fra mamma. hilse fra alle kjente.
Onkel reisende Trond Alright.maa da vaere lov og kose seg litt..HITS hoeres bra ut.skulle vaert der men kan ikke faa med seg alt.faar hoert paa litt musikk her og i varmen, og da er Aura Noir med Merciless som faar rockefoten i gang..sangene Hell's fire og funeral trash tror jeg den het,maa bare hoeres.de har satt seg fast i knollen....kose seg i Bergen.Her har det ikke regnet,varmt og sol.