Profile
Blog
Photos
Videos
Skribent Torvald Taake.
God morgen.
Da er Torvald Taake og Tommy tilbake i bloggerverdenen.
Klokka er naa 13 her lokal tid.
Kl 15.00 reiser vi videre til Koh Phangan. Rai rai.
Jeg har faatt i oppdrag og blogge litt fra vaar siste partynatt her paa Koh Tao.
Kvelden begynte med et par drinker paa Safety Stop Pub, foer vi dro videre til Crystaldive resort for aa se dykkefilmen sammen med de andre dykkerne. Veldig bra film. Tommy har kjoept med et eksemplar hjem saa dere faar sikkert se.
Allerede da var gutta hadde vi en noe ustabil gange, og klokka hadde vippet halv 9 paa kvelden. Lovende
Torvald maatte ha mere snus saa opp paa hotellet maatte vi en tur, vi tok drosje til sairee beach, for en liten matbit.
Og den ble ganske liten, et par hvitloeksbroed og Tommy var mett.
Jeg var litt mer opptimist, saa jeg bestilte meg en pizza.
Den ble stort sett sendt tilbake som han var, og regner med kokken fikk fornyet selvtilitt
Videre gikk ferden til Choopers Bar, der vi moette dykkegjengen til Tommy, der var det live musikk, og en haug med fotballkamper.
Der jeg for min del satte ny personlig rekord i anntall Long Island, og Tommy fortsatte sitt vodka Leddbull race.
Tiden gikk og fullere og gladere ble vi, baren stengte, men vi foelte vel selv vi hadde mer aa gaa paa, saa neste stopp var Lothus Bar.
Etter aa ha vandret snaut 100 meter oppdager en i gjengen at Torvald var uten sko. Vel skoa ble satt paa og vi fortsatte ferden.
Nede paa Lothus bar, som ligger paa stranden, var etter det jeg kan huske veldig full av mennesker.
Der ble vi ikke saa lenge da jeg og Tommy kom bort fra hverandre, og fornuften gjorde at vi tok drosje hjem.
Tommy var foerst ute med drosje, en fin drosje med lasteplan og greier.
Saa heldig var ikke jeg.
Etter mye leting etter drosje endte jeg opp med aa faa sitte paa med en lokal mann paa sin moped.
Det var ikke veldig smart. Han kjoerte det den sykkelen var god paa, mens jeg satt og klamret meg fast til ryggen hans .
Noe han tydeligvis tok som et tegn paa at jeg ville mer enn bare kjoere moped, for plutselig var han mer opptatt av mine edlere deler enn aa ha fokus paa veien.
Han foreslo under kjoereturen at jeg og han skulle legge oss inn paa en bungalov. Jeg takket hoeflig nei.
Vel etter en lang kjoeretur endte jeg tilslutt opp i naerheten av hotellet, Da var jeg igrunn en ganske lettet mann. Jeg tuslet bortover veien, og synes det gjorde litt vondt under beina, det er da jeg oppdager at Torvald gaar i sokker. Jeg har ansett mine sko som tapt hehe.
Koh Tao er en veldig fin plass, tiden staar litt stille, det samme gjoer vel en del av menneskene her ogsaa hehe.
Vis man ser bort fra de 2 barene vi var paa Loerdag, stenger det meste her klokka 22.
Et veldig fint sted for de som vil finne roen i seg, men kansje ikke stedet du drar paa guttetur vis maalet er og feste natten igjennom. Men alt i alt veldig fornoyd med baade mat og hotell og livet sjenerelt.
Men hvor er alle nordmenn? Har fortsatt tilgode og moete en Nordmann. Jaja bortsett fra en dritafull Bergenser paa flyplassen i Bankok da. Stakkar, rullebaandene gikk litt fort for han hehe
Jeg vil ogsaa Takke Sissel for at du sendte med Tommy Aurax, den er blitt flittig brukt, for lurer veldig paa hva de mater myggen med har, men det er heavy s*** hehe.
Vel naa sier jeg takk for meg, Tommy sitter ogsaa og blogger, saa naa faar dere 2 blogger paa engang .
Ha en fin dag.
Torvald Taake med myggstikk
- comments