Profile
Blog
Photos
Videos
Glemte en del i den mail jeg sendte rundt... Men saadan er det jo,... Ud over at sejle i kayak ud til en grotte og de fede fester vi holder, har vi vaeret i en bórnehave, hvor vi spillede de tre smaa grise. Hvad ellers kunne jeg vaere end ulven?
Det foregik via folk der laeste hójt, saa havde ingen replikker, men skulle hele tiden lytte til hvor vi var, saa jeg kunne spille ulv. Jeg fik en ulvemaske paa, og bórnene var bange for mig. Saa da ulven, jeg, braender numsen i vandet skreg jeg og rendte ned til bórnene og skreg som ulven, og de blev saa bange allesammen, det var rigtig godt. (Dog var der nogen som begyndte at graede)
I gaar var vi ude at gaa i en laguna, hvilket var superfedt. De piger som virker rigtig "tuff" skreg selvfólgelig. Der er en del piger som er daarlige taber osv., og de er ikke til at have med at góre i volley fx, for de er jo ikke bedre end mig og de andre. Men os som tager det stille og rolig og har det sjovt, vinder som regel.
Bordfodbold.... Elsker det, men der er en, der hedder Teresa og hun har spillet en del. Mit maal er at vinde over hende. Tabte 3 gange til hende i gaar, men skal nok vinde over hende en gang.
3 maaned er jo nu blevet til frivilligt arbejde. Hvor vi 8 der skal det, skal bo i Merida og lave mad osv sammen. Det glaeder jeg mig rigtig meget til. Tror det bliver hos et rejsebureau eller paa et diskotek, jeg vil arbejde.
Haaber alle har det godt.
Knus fra Tine
- comments