Profile
Blog
Photos
Videos
I dag startet jeg dagen med å gå "lion walk" med Dala og Dingani. De jaget noen zebraer, men det ble ingen lykke med fangsten i dag heller.
Etter frokost gjorde vi rent 4 bur hos de fullvoksne løvene. Å gjøre rent går ut på å fjerne møkk og benrester og vaske og fylle nytt vann i vannkarene. Det er en tung og slitsom jobb, men jeg vil si at det er en av de viktigste jobbene på dette prosjektet. Det er godt å ta i et tak og føle at man virkelig hjelper til!
Etter lunsj hadde jeg "cub sit". Dette går ut på å bruke tid med og sosialisere løveungene som er 5 og 6 mndr gamle. (En veldig koselig jobb!). Dagen avsluttet så med "elephant herding" hvor vi tar elefantene inn til innhegningene sine for natten.
Nå er det (som vanlig) prating rundt bålet med noe godt i glasset :)
Karoline
- comments


