Profile
Blog
Photos
Videos
På tirsdag reiste vi ut på ørkensafari med Arabian Adventures. Etter (nok) en fantastisk frokost på hotellet. satte vi sammen med ett tysk og kazakstansk par kursen mot ørkenen med en litt ymsekultype i en Chevrolet. Igjennom Dubaiske sidegater og nifelts motorveier suste vi som noen oljalyn ut mot den arabiskeørken for å kjøre rally!
I ett helsekkes trangt baksete smalt vi hodet i taket mens vi fløy over sanddynene. Noen få dyr ble spottet underveis mens bilen stod i 70 gradersvinkel og holdt på å bekke rundt. Men utrolig nok klarte rallysjåføren å karre seg inn igjen.
Etter det vi kan kalle en fantastisk ørkentur, så ventet en 20 minutters tur på kamelryggen inn mot en beduinleir. De forvokste lamaene var noen størrelser større enn forventet, men vi klamret oss til kamelryggen til vi kunne sette føttene våres ned i sanden, der en veldig spesiell lunsj på ett teppe midt i ørkenen ventet. Vi fikk servert lapper, bønner og noe anna søtt, uttalsen var vel (hrisa, grusho, kirhsugnfgei eller noe sånt). Og etter fire timer i ørkenen så trodde du vel guttakrutt hadde fått nok? Nuvel, vi reiste til Ferrari World!
Siden vi bor i Dubai og Ferrari World ligger i hovedstaten Abu Dhabi måtte vi ta taxi for rundt 350 Dhs. (525 NOK) Bare for å gjøre innganen til Ferrari World litt bedre, så brukte vi en ubetydelig slump ekstra med penger for å kjøpe oss "Premium Card" også kalt VIP-billetter! Dette er vel kanskje første gange vi har gått i en park som Very Important Persons, men det er dog ikke siste gang! Pengene vi brukte var vært det. Vi kunne hoppe over timesvis med køer og kjøre verdens raskeste berg og dalbane mange ganger. Noe som var litt trøbbels var att makshøyden var på 195, mens Sveinar sine meter over havet er på 198… Likevel slapp han igjennom mange ganger, takket være en snill kinesisk dame og litt krangling med en vakt som han selv kalte en tverr gnu fra arabialand. Den ellers så kjee dagen ble avsluttet på en BBQ-resturant med bufee der det senere på kvelden ble bøttet inn vann for å slukke brannen i våre ellers brennheite ganer.
Det er heller ingen tvil om at vi ligger på ett nokså bra hotell. Etter en veldig slapp dag på onsdagen der vi lå og gassa oss i sola, stakk vi på en liten handletur på vårt lokale Mall. Med handleposer inn igjennom hotelldørene kom betjeningen og bærte posene på rommet før vi rakk og si atrioventrikulærknute. Vi har vært ett besøk innom verdens største gullmarked "Gull souken" som ikke falt i smak hos vår kjære lommebok. I arabialand har Sveinar vært en nokså populær mann med sine 198 på sokkelesten. Etter en god middag på resturanten La Dolce Vita, ble høyden nok en gang kommentert av ei asiatisk dame som hadde en latter som ingen kan måle seg med.
Etter en tolvoghalvtimers kvil i hver vår dobbeltseng, var i dagens morgentimer fortsatt veldig trøtt, men karret oss opp til nok en fantastisk hotellfrokost før vi tok taxi inn til Wild Wadi badepark, som ligger rett ved siden av verdens eneste 7 stjerners hotell "Burj Al Arab". Og vi gledet oss ekstremt mye til å kjøre en av verdens raskeste vannsklier, som tydeligvis dessverre jevnet med jorden. Etter noen bløte timer i vannparken dro vi tilbake til hotellrommet for å trøstespise våre sorger over vannsklien med is.
Stay tuned for morgendagen, da kommer en overraskels!
XOXO
Helmer&Svisj
- comments
Mali Haha, mere mere!!
Ann Kristin Hilmarsen Dette varmer i 20 spek ; ) Gleder meg til fortsettelsen!!!
Silje Dåkk beskriv jo så konge bra at jeg føle nesten jeg er der med dåkk :)
Sigrun Synes je ser dokk i baksetet på bilen:-)Kos dokk!!!
Linn herlig gutter :)
Smørgamla Keffer æ det munnkurv på kamelen? Ellers æ det artig å høre ke dokk driv med. Gler meg te resten:-)
Liv H Flink å fortelle - STAS å lesa for ei halvgammel lærerinne"tante"!! Enig med Mali: MERE - MERE! :-)