Profile
Blog
Photos
Videos
Hej!
Nu ar vi framme pa Utila, vi kom hit igar pa morgonen med Utila Princess-baten.
batresan gick forvanansvart bra med tanke pa att det ar som att hoppa in i en konservburk, skakas om i en timma och sen kastas ut i Utilas hamn. Vi holl ogonen pa horisonten hela tiden och klarade oss fint:)
Vi bor pa Parrots (dykcentret) hostel for tillfallet, vi kommer kanske att flytta nagon annanstans lite senare men det far bli bra sa lange.
det ar jattekul att vara tillbaka har, det ar inte riktigt sa mycket folk pa on som det var sist pa grund av att det snart ar regnperiod, men an sa ange ar vadret prima. jag har inte skrivit upp mig pa en kurs annu men ska gora det idag tankte jag.
Det var synd att vi inte dok upp har en dag tidigare for da have vi fatt bevittna arets handelse. Ett flygplan hade tydligen krashat ratt i i en ko som strovade omkring pa landningsbanan. HAH
hjulen hade trillat av och planet hade valt over satt det lag pa sidan och lutade mot en vinge. kon hade det enligt ogonvittnen blivit kaos med.
vi ar fortfarande ratt jetlaggade sa vi vaknar typ klockan sex varje morgon, men det kanns som om vi borjar komma in i ratt tidszon. nar vi kom fram hit la vi oss direkt pa rummet for att sova en stund, en stund visade sig bli ratt lange. vi vaknade av att killen vi delar rum med (Roberto ifran Tegucigalpa) kom in och gapade: Oh my god! Yuo are sleeping in a sauna! haha rummet hade blivit aaaaaaaaaaaaaaaasvarmt sa vi holl pa att kokas. sen tittade han pa Frida och sa: You are sooo sweaty och sag lite acklad ut. detta har vi senare haft jatteroligt at:)
hade inte han vackt oss hade vi nog dott i somnen.
hepp, nu ska jag och Frida ga och hyra varsin cykel och cykla omkring on!
ciao
- comments



Inger Har aldrig sett pubic bathpooms .
Jakob Svett är en byggande faktor till coolhet.