Profile
Blog
Photos
Videos
Efter et par fede dage i Sydney, gik turen videre til Byron Bay.
Busturen fra Sydney til Byron Bay varer 12 timer, og med dårligt knæ ved siden af en meget stor pige der fylder hele vejen, var det en *MEGET* lang tur herop, og så skulle der også lige ventes i 5 timer før jeg kunne checke ind.
Endelig blev der checket ind, og så ankom Sunniva dagen efter.
D 19. Om morgenen var jeg på Dolphin Kayaking, som er en tre timer lang tur i kajak ude i Byron Bay, hvor der findes hvaler, delfiner, skildpadder og hajer, og hvor der er mulighed for snorkeling. Desværre i mit tilfælde, var der en stærk strøm og mange bølger, så vi kunne ikke snorkle og så ingen delfiner, men det betyder at jeg får en gratis tur når jeg vil.
D. 20. måtte jeg tage til lægen med mit knæ, da det var begyndt at være meget ømt. Jeg har forstuvet knæet, og må derfor holde mig i ro den næste uge, hvilket er en smule træls, men det går nok! Heldigvis er vejret til stranden og afslapning, og vi har meget ekstra tid for hænderne!
- comments