Profile
Blog
Photos
Videos
Ik heb gisteren beseft dat ik al een maand van huis ben... ongelofelijk! De tijd is voorbijgevlogen hier en ik heb nog maar zo'n klein stukje van dit immense land gezien.
Ik ben begin deze week aangekomen in Bundaberg en ik merk nu al dat de tijd hier veel langzamer voorbij gaat. Dat ligt dan vooral aan de fantastische activiteiten die ik hier aan het doen ben: werken, werken en nog is werken. Maandag kwam ik toe in het werkhostel met de bedoeling om het eerst een dag aan te zien en dan beslissen of ik in dit hostel ging blijven en werken. Die avond werd ik al gelijk gevraagd of ik de volgende dag wou beginnen met werken, en zo ja dan moest ik binnen de 10 minuten mijn papieren ingevuld en klaar hebben. Ik natuurlijk als een gek beginnen invullen en net op tijd alles kunnen indienen om de volgende dag te beginnen. Ik had geen enkel idee van wat ik kon verwachten van het werk, want het hostel heeft contracten met een aantal verschillende boerderijen. Vanaf dinsdag ben ik al elke ochtend begonnen om 7u en afhankelijk van het werk gaan we door tot 14u of 16u. De tijd van de tomatenpluk is al voorbij en nu is het vooral opruimen van de oude struiken/staken en planten van nieuwe plantjes. Dat opruimen is best zwaar werk, alle stalen draden doorknippen en de rotte struiken losschudden en dit in de brandende zon. Planten is een stuk minder intensief, je zit achterop een tractor (in de schaduw gelukkig) en duwt plantjes in de grond. Het weer is best constant geweest (zonnig en warm), maar de laatste 2 dagen is het ook hier erg bewolkt en koel.
Het hostel waar ik belandt ben, is een echt partyhostel, met veel te veel Ieren, Engelsen en Schotten. Maar het is blijkbaar het hostel dat het meeste werk voorziet, dus daarom blijf ik maar. Ze vragen dat je minimum een maand blijft en ik denk dat ik na die maand waarschijnlijk iets anders ga zoeken. Ik doe het om wat extra geld bijeen te sparen en natuurlijk om mijn 2e jaar visum te verdienen: een vereiste van 3 maanden seizoenswerk. Bundaberg zelf is best een kleine stad met erg weinig te doen. Klinkt saai, maar het helpt wel om je geld te sparen ;-)
Ik ga nog even genieten van mijn vrije zondag en morgen weer hard aan het werk.
Groetjes, R
- comments
Stevin Hey Rianne, doe je een beetje rustig aan met de Bundaberg Rum... Dat je je niet gaat vervelen in dat saaie stadje ;-) Sterkte met de arbeid...in ieder geval heb jij zon en wij alleen regen! Hier alles ok. Nieuwtje is dat Annemarie en Kristel een dochter hebben: Dide. Verder alles goed en bij het oude. Veel groeten en hou je taai met die tomatenstruiken! Stevin
Jannie Hoi Rianne. Daar was Stevin ons dus mooi even vor met zijn mededeling over de geboorte van Dide. Geeft niet want wij hadden het even te druk met 'kroamschudden'. Fijn dat je het zo naar je zin hebt en leuk om te genieten van en mee te reizen dmv je gezellige en duidelijke beschrijvingen. Blijft niet te lang zitten op die plek, er is nog zoveel moois te zien en te beleven. Van die ieren en engelsen moet je het zeker ook niet hebben!!Ik blijf je met belangstelling volgen en nog bedankt voor je kaart. Het ga je goed meisje, groetjes Jannie