Profile
Blog
Photos
Videos
Hallo lieve mensen,
Hier zijn we weer en wel nu vanaf het noorder eiland. Op dit moment zit ik in Wellington. Leuke stad, met uiteraard het Te Papa museum, de kabelbaan en de Botanic Gradens. Natuurlijk nog veel meer, maar deze drie dingen heb ik gedaan.
Maar voordat ik hier kwam, zat ik nog op het zuider eiland, waar ik me goed heb gemaakt. Vond het eigenlijk helemaal niet leuk om weg te gaan uit dat gedeelte, want het zuider eiland is echt geweldig en de mensen zeggen ook, dat het mooier is dan het noorder eiland. Maar daar kan ik over twee weken pas mijn oordeel over geven, want dan heb ik het noorder eiland ook gezien.
Maar goed, na mijn hippie hostel ben ik door gereden naar Motueka. Dat ligt vlak bij het Abel Tasman National Park. Je kunt daar met een boot/watertaxi of kano doorheen en je kunt er wandelen. Ik had gehoord dat je eigenlijk en de wandeling moest doen en de kano, omdat het allemaal erg mooi is. Ik besloot toch maar om een boot trip te maken, waarmee je helemaal tot het einde van het park vaarde en op de terug weg ergens halverwege werd gedropt en een wandeling kon maken en dan aan het eind van de wandeling weer opgepikt werd.
Alleen kanoën is ook lastig, want dan ben je verplicht met een gids te gaan. En op deze manier, kon ik en het park vanaf het water zien en de wandeling maken, die trouwens erg mooi was. En als ik wilde kon ik dan altijd de dag erna de kano tocht nog maken. Helaas was het toen alleen heel slecht weer.
Ik besloot naar het zuidelijkste puntje van eiland rijden, in de hoop, dat het daar wat beter zou zijn. Maar helaas, bijna niks kunnen zien en toen ik een wandeling wilde maken en op het bord naar de route keek, was ik al bijna doorweekt, dus het leek me toch niet zo'n goed idee en ben weer terug gereden, om vervolgens naar Nelson te gaan.
Daar zat ik in een leuk hostel en kwam ik in de keuken nog twee jongens tegen, die ik in het hippie hostel ook was tegen gekomen. Een Fransman en een Israëliër. Een hilarisch duo, dus de avond begon goed. Er kwam ook nog een meisje uit Amerika, Mary, bij zitten. Toen was het helemaal gezellig, want als je haar hoort lachen, ga je vanzelf mee. :-).
De jongens, Anthony en Pini, zouden de dag erop naar het Abel Tasman park gaan. Zij zouden eerst gaan kanoën en dan twee dagen lopen door het park, met overnachtingen erbij. Ze vroegen of ik ook mee ging, maar ik was er al geweest. Mary wilde ook nog gaan, maar die zal net als ik de volgende dag ook nog in het hostel slapen. Wij besloten samen naar het Nelson Lake National Park te gaan.
Uiteindelijk hebben de jongens ons over gehaald om ook naar het park te komen en dan met z'n vieren te kanoën. Het weer zou die dag ook goed zijn en omdat ik dat toch ook graag wilde doen en Mary ook, besloten we om ook te komen.
Het was een super mooie dag en heel gezellig. We bleven ook slapen in het park. Mary en ik één nacht en de jongens twee, want die zouden de hele track gaan lopen. Mary heeft de volgende dag de de wandeling gedaan, die ik ook al had gewandeld en ik ben weer terug gegaan met de taxi.
Het was erg leuk om zo met z'n vieren op te trekken met elkaar!
Vanaf het park reed ik door naar Picton. Op mijn kamer zat een Nederlandse jongen, Michael, waar ik een deel van de Queen Charlotte track mee heb gelopen. Ook is hij met mij mee gereden naar Hanmer Springs, waar we gingen quad rijden. Super gaaf was dat! We waren maar met een groepje van vier. Je had de optie om zelf te schakelen of op de automaat te rijden. Ik was de enige die voor optie één koos....haha. Maar was in het begin even wennen, omdat het net even anders is dan op de motor. Maar de hele trip was een gave ervaring!
Daarna nog even ontspannen in de hot Pools en toen door naar Kaikoura.
Daar heb ik de volgende ochtend een vlucht gemaakt boven de zee om walvissen te spotten. De zee was erg wild, wat het lastig maakte ze te zien. Na een tijd zoeken en toen we eigenlijk weer richting land vlogen, omdat de tijd erop zat, zag de piloot ineens toch nog een walvis. Heel bijzonder om te zien. Niet echt goeie foto's kunnen maken. Maar was blij dat we er één gezien hadden. We waren maar met z'n drieën in het vliegtuigje. En ik had geluk, dat ik naast de piloot mocht zitten, wat ook al een ervaring op zich was. :-)
Naar de vlucht weer hup de auto in om terug naar Picton te rijden, om vervolgens daar de ferry te pakken naar Wellington. Het waren drukke twee dagen, maar wel de moeite waard en omdat ik ook nog wat tijd wil besteden hier op het noorder eiland, wilde ik niet te veel tijd verliezen. ;-).
Ik moet ook wel lachen, omdat ik nu een normale auto heb gehuurd, denken de mensen hier, de toeristen, maar ook de locals, dat ik een local ben en laten ze mij steeds voor als ik ergens de berg afrijdt. En vandaag werd ik aangehouden door een vrouw van een cameraploeg of ik iets kon zeggen voor de tv over maandelijkse lasten ofzo. Toen ik zei, dat ik een toerist was, keek ze me verbaasd aan.....haha. Helemaal geïntegreerd dus....;-).
Morgen richting het Tongerio National Park om daar de dag erna een track te lopen. Heb nog even tijd nodig om bij te komen, van de laatste dagen, maar dan kan ik er wel weer tegen aan!
Hebben jullie de paaseieren al ingeslagen? Hier lagen ze namelijk 1,5 maand geleden al in de schappen... Gekkehuis.
Groetjes!
XXX
- comments
Bert-Jan Hoi Patty, tijd is een geweldig fenomeen. Je blog is weer smullen en geloven in reincarnatie geeft mij nog hoop. Van jou hoor ik straks wel op welk eiland ik moet incarneren. Geniet ervan daar en liefs en groetjes van hier. Pa.
Petra E Haha je bent gewoon een kiwi! Xx