Profile
Blog
Photos
Videos
Hei igjen alle sammen!
Noen dager siden sist. Vi har tilbragt disse dagene i Anjuana, Nord Goa. Slappet av paa stranden med haugevis med kyr og loeshunder. En stort sett veldig positiv opplevelse:) Apetitten begynte aa ta seg opp og vi valgte i blinde fra menyen. Valgte retter vi aldri har hoert om og godtet oss over en tilbakevendende appetitt. Resulterte dessverre i at vi spiste noe vi ikke burde spist. Er begge to noksaa preget av flere dager uten stort i magen. Energinivaaet er paa bunn.
Nadia ble noe hardere rammet enn Christine. Christine fikk seg en overraskelse da sykepleieren viste overdramatiske sider:) Tanker om malaria, denguefeber, svineinfluensa svirret gjennom hodet hennes. Lettelsen var derfor stor for oss begge da Nadia 24 timer senere foelte seg betraktelig bedre. Formen har siden vaert stigende. Foerste magesjau kan herved krysses av paa listen.
Husverten vaar, Sebastiana, passet godt paa oss da slappheten var paa bunn. Valgte allikevel aa dra videre saa snart vi foelte oss bedre. Kjente litt paa rastloesheten begge to. Klar for noe nytt. Har hoert mye fint om Soer Goa og vendte i dag tidlig nesen mot Palolem. To mildt sagt reduserte jenter forflyttet seg to timer lenger soer i Goa. Prutingen begynner aa gaa oss paa nervene allerede. Er ikke mulig aa kjoepe noenting uten en evig lang runde med forhandlinger... om en ikke gir etter for forste tilbud da. En av oss er hissig paa prutingen og det resulterer ofte i at vi maa lide litt lenger enn noedvendig. Som i dag; tom mage, 20 kg paa ryggen, steike varmt...
Men alt i alt... reisen fra Anjuana til Palolem gikk straalende. Lite stopp paa togstasjonen. Kjoept oss tobilletter til Delhi paa onsdag. Ingenting ledig paa foersteklasse slik vi hadde oensket oss, men 3. klasse will do:) Har kun tenkt oss en overnatting i Delhi foer vi planlegger aa leie sjafoer for noen dager. Faa med oss Taj Mahal i Agra og kansje et par andre "smaabyer" i nord. En norsk jente vi traff paa i Anjuana tipset oss om at dette var maaten aa gjoere det paa.
Men altsaa; her i Palolem er det nydelig. Roligere, koseligere, bedre atmosfaere. Vi ankom som slappheten selv. Foer taxien stoppet hadde vi allerede to hotellfolk gjennom ruten. Altsaa ikke vanskelig aa finne en plass aa bo. Vi valgte aa spise lunsj paa stranden mens vi samlet krefter til aa finne en plass aa sove. Blikket fallt paa et kjempe flott plass rett ved siden av der vi spiste. Nadia var ikke sen om aa loepe inn for aa sjekke priser. Etter aa ha gjennomgaatt vaar oekonmiske situasjon tok vi avgjoerelsen. Ja takk til strandhytte, sovne til boelgeskvulp, varmt vann i dusjen. Koster oss 200 kr natten per pers. Siden ankomst kl 14 har vi smilt bekreftende til hverandre utallige ganger. Definitivt riktig avgjoerelse! Paa tide med litt luksus:)
En uheldig matopplevelse stopper ikke oss:), men har sett oss ut et par indiske retter som antagligvis ikke kommer til aa friste paa en stund. I dag noet vi fisk og scampi paa stranden. Det er ubeskrivelig fantastisk aa oppleve dette. Sitte paa en saa nydelig, tilfeldig oppdaget plass. Nyte utsikten, god mat, rolig musikk. Vi koser oss sammen. Gode reisekompiser med de samme behov og oensker. Saa langt samstemte om det meste:)
Savner dere alle sammen! Varme klemmer!:)
PS: SKAFF DERE SKYPE ALLE SAMMEN! :)
- comments
Randi
gunn Dere må se om dere kan få med dere noe klassik indisk musikk, det heter raga i følge Rune. Ha er jo hel frelst på "sitarer". Skal hilse så mye. Vi følger med alle tre.
zofia Det kjekt å lese direkte det som dere oppleøver. Jeg har lyst å reise til India i juni? 3 uke? Lite? Jeg skal håper på god tips av dere! Lykke til.
Karoline Heisann dere på tur! Jeg har bodd i goa i 4 mnd og har reist tilbake 4 ganger etter det :) Morro å se at også andre har fått mersmak. Angående å reise i juni finnes det bedre tidspunkt. I og med at monsunen herjer da er det mye regn og en ubehagelig hete. November til mars er bra timing. Men såklart avhenger jo dette av hvor du reiser i India. Kos dere videre på tur! /Karoline