Profile
Blog
Photos
Videos
WOW.. Ei siis World of warcraft, vaan ihan perinteikas vou.
Nimittain nyt on alla 1219 metria silkkaa intialaista erotiikkaa. Eli vuorilla ollaan. Taa on tammonen noin Forssan koinen kylapahanen, joka on aika piukassa intialaisia turisteja. Kuulemma on suuressa suosiossa erityisesti haamatkalaisten keskuudessa. Toivottavasti ees vahan helppaa viikonlopun jalkeen. Ai niin taalta saa kaljaakin. Mutta se on tuplasti kalliimpaa kuin Diulla. Taalla rommileka kustantaa noin 200rs eli vajaa 4 e.
Oli pakko haippasta Pushkarista johonkin halvemmille seuduille kun siella oli ne pirun kameli festarit. Huoneet ja kaikki oli kallista ja mesta tupaten taynna. Onneksi nyt lykasti taalla ja sain tosi halvan huoneen, vaan 150rs eli jotain paalle kaks eskoo. Omaa vessaa ja suihkuu ei kyl oo mut sehan ei juutalaista haittaa.
En viela toistaiseksi tiia yhtaan etta kuinka kauan taalla olen ja minne menen. Kai tassa muutama paiva menee keposesti, ajattelin kayda vahan kappailemassa vuorilla oppaan kanssa ja napsimassa kuvia, sit vois kans katsastaa taas parit auringon nousut ja laskut. Pushkarissa kavasin uhella korkeella maella, joka oli mulle kylla jo melkeen vuori, katsastamassa auringon nousun. Herasin puol kuudelta ja kappailin pilkkopimeessa huipulle. Oli ihan sikasiisti! Ja koko vuori oli taynna apinoita jotka melskas kaikille turisteille. Mut ei taalla oikeen yksin oo muuta tekemista kun syoda ja juoda niin kai mun on pakko tasta lahtee poikien kanssa Goalle viettamaan rantaelamaa seuraavaks. Ei kyl kuullosta pahalta sekaan..
Oi Las Palmas..
- comments