Profile
Blog
Photos
Videos
Hierbij weer een nieuwe update vanuit Nieuw-Zeeland!
De afgelopen twee dagen hebben we doorgebracht in en om het Tongariro National Park dat onder Taupo ligt. Er stonden een aantal dingen op het programma, namelijk het bekijken van verschillende filmlocaties van Lord of the Rings en het bewandelen van de Tongariro Crossing.
Allereerst zijn we naar Whakapapa Village gereden omdat de Lonely Planet meldde dat ze daar veel informatie hadden over de filmlocaties in het National Park. De dichtsbijzijnde bleek de locatie ''Mordor'' te zijn die op 6 kilometer rijden vanaf Whakapapa Village ligt. Samen met ''Mount Doom'' zijn dit de bekendste locaties uit de films van Lord of the Rings. ''Mount Doom'' zie je vrijwel continue liggen vanaf elk punt in het Tongariro National Park. Deze berg zouden we de dag erna beter kunnen bekijken tijdens de wandeltocht door het park. Na het bekijken en fotograferen van Mordor, die we toch echt dachten te herkennen van de film, zijn we naar het zuiden van het National Park gereden om daar de locatie ''Ithilien'' te bekijken.Na een paar kilometer te hebben gewandeld door een bos kwamen we op een plek waarvan we uiteindelijk maar hebben aangenomen dat het Ithilien was. We weten het nog steeds niet zeker maar hebben er voor de zekerheid maar veel foto's van gemaakt, net echt! Hierna zijn we teruggereden naar het halverwege het park om daar een camping te pakken.
Voor de Tongariro Crossing, een wandeltocht van 20 kilometer door het Tongariro National Park, vertrok er om 6:15 uur een bus vanaf de camping waarop we stonden, naar het beginpunt van de wandeling. Om 6:30 uur waren we bij het beginpunt en kon de wandeling beginnen....in de vrieskou! Met een graadje of 5, de vorstgrens op 2500 meter (zouden we bijna halen) en een sneeuwbui die in de middag verwacht werd gingen we op pad. De eerste 9 kilometer waren vooral klimmen, waarna je we op de top eerst volledig in de mist zaten. Na even te hebben gewacht brak de zon door en werd de lucht schoner waardoor we alsnog het beloofde mooie uitzicht kregen. Verschillende meren met felle kleuren lagen onder ons evenals de enorme afdaling die we nog te gaan hadden. De afdaling was lang en koud en we kwamen zelfs halverwege de afdaling nog in een flinke regenbui terecht die tot het einde aanhield.
Om 13:30 uur werden we bij het eindpunt opgehaald met dezelfde bus als waar we in de ochtend mee werden afgezet. Na een heerlijke warme douche (dat hadden we echt nodig!!) zijn we nog anderhalf uur naar het zuiden gereden om daar een camping te nemen. De camping was lekker goedkoop wat het gedrag van de camping eigenaresse gedeeltelijk goedmaakte....wat een enorm brok chagrijn!
Vanochtend hebben we lekker uitgeslapen, wat van onszelf mocht na de zware dag van gisteren, en zijn we op het gemak richting Palmerston North gereden om daar bij een garage de accu van de camper te laten vervangen. De accu was zo enorm brak dat we maar besloten om de verhuurmaatschappij te bellen en te vragen voor vervanging van de accu.
Inmiddels is de accu vervangen en gaan we zo dadelijk weer op pad richting Wellington.
Binnenkort weer een nieuw dagverslag(je)!
- comments
Jenny Ben blij dat jullie nu het licht weer aan kunnen laten staan . Was denk ik wel een mooie wandeltocht , jammer van het weer.Maar een warme douche en een lekker bedje doet wonderen.nou mannen ga lekker naar jullie bedje en welterusten.Kus
Mary Middelkoop Hallo mannen. Wat zijn jullie aan het genieten zeg! Leuk om jullie verhalen te lezen. Ben erg benieuwd naar jullie foto's. Veel plezier verder en groetjes van Mary.