Profile
Blog
Photos
Videos
Hej allihopa!
Imorgon åker jag till Dubai, kl 17.55 går mitt plan från Landvetter till Dubai via Istanbul. Jag börjar känna mig lite nervös faktiskt, och det är väl på tiden..
Igår var kompisar och familjevänner över på lite avskedsfest, jätte roligt, men också känslosamt när de gick. Mina fina vänner som jag inte kommer träffa på ett bra tag.. Tur att skype och Fb finns så att man kan hålla kontakt hela tiden.
I övrigt så är väl det mesta klart. Jag har "bytt" bank från SEB till ICA banken, mitt pass är framme, mina papper är klara, ska till Allum en snabbis för att växla lite pengar samt köpa uppdatering till min dator, Benjamin ska följa med så det blir lite kvalitetstid :-)
Jag vill också passa på att säga TACK till alla mina älskade vänner, nära och kära, mamma, pappa och mina systrar. Ni är bäst. Alla lyckoönskningar, pepptalk och förväntningar som ni delar och delat med mig på vägen hit, det har vart guldvärt. Ni är verkligen bäst. Och JAG älskar er, men det tror jag att ni vet ;-)
Här kommer lite info på vad jag heter på instagram, skype:
Skype: karin.olsson18
Istamgram: karingbgdubai
Facebook har ni och telefon nr är samma i början, ni får mitt dubai nr så fort jag skaffat ett kontantkort!
/Karin
- comments


