Profile
Blog
Photos
Videos
SALKANTAY TREK TO MACHU PICCHU
Ik ben inmiddels al weer een paar dagen in Bolivia, maar moet natuurlijk nog verslag doen van mijn laatste week in Peru en de 5-daagse trek naar Machu Picchu.
DAG 1 - zondag 5 december
Om half 5 in de ochtend stonden we met ons groepje van 4 (Scott en Britany, Lucas en ik) in het donker, met al onze spullen, klaar op Plaza San Blas, vlakbij het hostel. We werden opgehaald door de minivan, pikten onderweg nog een anders stel op, Lorenzo en Elsa, en reden vervolgens door naar Mollepata, waar we de trekking zouden beginnen. Daar aangekomen eerst ontbijt en vervolgens om 10 uur op pad. Onze gids is Amoroso. Ik was opgelucht te merken dat deze 1e dag een niet al te zware wandeldag zou zijn, een goede warming-up, voornamelijk vlakke paden. Om half 1 stopten we voor de lunch. We onmoetten Walter, de paardenman, en Herman, de kok. De meeste van onze spullen (5kg p/p) plus tent- en kookgerei en voedsel werden door paarden (muilezels) gedragen. Na de lunch om half 3 verder en bereikten we tegen half 6 het eerste kamp, Soraypampa, op 3.900 m. Het was de hele middag wat miezerig weer geweest, maar niet onaangenaam (tenminste niet te warm). Aanbeland bij het kamp begon het pas echt te regenen: nat, koud en al snel pikdonker. We aten om een uur of 7 in de grote tent, bij het schamele licht van een enkele kaars. Goedverzorgde maaltijden, voedzaam en smakelijk. Typisch Peruaanse kost, altijd soep vooraf en veel rijst en aardappels. Lomo Saltado (zoek dat maar eens op :)). Toilet ok, geen douche! De tenten werden opgezet in de grote tent. Ik deelde een tent met Lucas.
DAG 2 - maandag 6 december
Om 5 uur op. Walter bracht iedereen coca-thee in de tent. De zon scheen, een blauwe lucht, en een prachtig uitzicht op de ons omringende bergen!! Wat een verrassing en fijn begin van de dag. Om half 6 aan het ontbijt en even na zessen op pad. Dit belooft de zwaarste dag van de trekking te worden, aldus Amoroso. En dat klopt. In de ochtend via de Salkantaypampa de klim naar het hoogste punt 4.650 daarna omlaag via steenachtige vlaktes naar groene pampas, waar paarden en schapen grazen. We hebben uitzicht op hoge bergen en witglinsterende gletsjers. Tegen 12 uur stoppen we voor de lunch. Nog steeds mooi weer, maar een ijzingwekkende koude wind. We warmen onze handen aan de soep en de coca-thee. Na de lunch gaan we om half 2 weer verder en komen we al snel terecht in weer een compleet andere omgeving: cloud forest. Veel groen en smalle paadjes. Het begint te regenen, de paadjes worden modderig en iedereen raakt uitgeput. We kijken uit naar het 2e kamp. Uiteindelijk om half 6 komen we aan bij Chaully, waar we kamp opslaan. Er is nog een andere groep. Het regent nog steeds, het wordt donker en alles is nat!! Toilet is een gat in de grond en weer geen douche, nou ja, het hoort er bij. We eten binnen waar het aangenaam is en een paar kaarsen de maaltijd verlichten. Wederom goed eten, met vooraf popcorn als appetizer. Peruanen zijn gek op popcorn!
DAG 3 - dinsdag 7 december
We mochten vandaag wat later opstaan: 6 uur. We nemen afscheid van Walter de paardenman. Zijn werk zit erop. Onze bagage wordt verder vervoerd met de auto. Om half 8 gaan we weer op pad en we lopen een uur of 4 door nog meer cloud forest. Gelukkig is het overwegend droog. We bereiken weer bewoonde wereld, het dorpje Sahuayacu, waar we neerstrijken om te lunchen. En daarmee zit onze wandeldag er al weer op! Ik was helemaal verrast want dacht dat we 's middags weer verder zouden lopen. Maar ik was net als de rest eigenlijk wel blij met een 'vrije' middag. We gingen per minivan naar Santa Teresa, naar het 3e kamp, waar we zouden kamperen bij een hostel (nog steeds geen douche!). Daar onze spullen gelaten, omgekleed en vervolgens weer met de minivan naar de hotsprings even buiten Santa Teresa. Nu had ik in gedachten de hotsprings die ik eerder in Chivay had bezocht (tijdens de Colca Cañon trekking), maar dit waren echt ongrepte, natuurlijke hotsprings: een eenvoudige afscheiding van de rivier. Wij arriveerden als eersten maar algauw kwamen er meerdere groepen aan en in snel tempo was het bad gevuld met blije, bierdrinkende wandelaars. Heerlijke ontspanning voor onze vermoeide spieren en pijnlijke voetzolen!
DAG 4 - woensdag 8 december
Vandaag was het echt uitsplapen, we vertrokken pas om half 9! De ochtend bestaat uit 3 uur lopen langs de rivier, met een leuke kabelbaan-oversteek. We lunchen al om 12 uur, nemen nog wat extra rust en gaan tegen 2 uur verder. We volgen nu de spoorlijn naar Aguas Calientes, een mooie route. Om een uur of 5 komen we in Aguas Calientes aan, het begint net te hozen, en Amoroso brengt ons naar het hostel waar we vanavond slapen. Het eerste wat iedereen doet is onder de douche springen en de laatste warme en droge kleren aantrekken. We zullen vanavond pas om half 9 eten, Herman komt per trein naar Aguas Calientes. Daar kan niemand eigenlijk op wachten. We lopen wat rond in het dorp en vinden een restaurantje waar we wat eten en drinken. Natuurlijk zorgen we op tijd terug te zijn in het hostel voor Hermans maaltijd, waarvan iedereen minder dan normaal eet. Amoroso komt opdagen met onze entree tickets voor Machu Picchu. Om 9 uur zoekt iedereen zijn bed op. Morgen het einddoel van de trekking en we moeten om 4 uur klaar staan voor vertrek.
DAG 5 - donderdag 9 december
Het is 4 uur in de ochtend, donker en het regent pijpestelen!! Iedereen grijpt zijn poncho en zaklamp. Daar gaan we dan. We lopen richting de ingang van het park, en zijn bij de eersten, het hek gaat open en tickets worden gecontroleerd. Dan begint het laatste gedeelte van de Inca Trail, de trappen omhoog naar de ingang van Machu Picchu. De eerste bus omhoog gaat pas om half 6, dus we moeten eerder kunnen zijn. Het is ruim een uur de trappen op, nat van de regen en het zweet. Zo, nu ben ik wel klaar met klimmen, en met de regen trouwens ook! Maar ja hoor, we staan als eersten te wachten tot de deuren om 6 uur open gaan. We moeten nog wat langer wachten. Vandaag is het exact 27 jaar geleden dat Machu Picchu op de UNESCO world heritage lijst werd geplaatst en daar hoort een verjaardagsspeech bij. En dan is het zover. Amoroso geeft ons een rondleiding van een uur en dan is het tijd om afscheid te nemen van hem. We hebben nog de rest van de dag de tijd om rond te lopen en alles te bekijken. Gelukkig klaart de lucht na een tijdje op. Ik word langzaamaan weer droog en krijg het weer een beetje warmer. Ik wissel van trui. We eten wat. Voel me weer een beetje mens en heb weer zin om verder te gaan. Wat ongelooflijk bijzonder, deze bewaard gebleven Inca-stad!!! We maken ook nog de klim naar Huaynapicchu (nog eens 45 minuten klimmen!) vanwaar een prachtig uitzicht op Machu Picchu. We hebben geluk dat de wolken inmiddels uiteengedreven zijn. Als we aan de afdaling beginnen begint het helaas weer te regenen! We maken nog een laatste ronde en maken foto's van de postcard view van Machu Picchu. Dan is het 1 uur en gaan we met de bus terug naar Aguas Calientes. We eten pizza en drinken bier, dan pakken we onze spullen en gaan we richting het treinstation voor de trein terug naar Cuzco. 's Avonds om half 10 zijn we terug in het hostel.
xM
- comments
Corine Wow! Zelfs zonder plaatjes is het prachtig! Hoop dat je hebt genoten! Kus uit Amsterdam, Corine
Noor Wow, en met plaatjes nog mooier/beter voor te stellen. Ik wil ook ;-) x