Profile
Blog
Photos
Videos
Greetings from Sydney!
Sista dagen har. Det ar med blandade kanslor man lamnar denna underbara stad. Det verkar fantastiskt kul med surflagret, Mojo Surf, som vi ska till! Men samtidigt ar det trakigt att lamna underbara Wake Up! Alltsa vart hostel. Det har varit sa bra har och jag vet att vilket hostel vi an kommer bo pa kommer inget vara lika frascht eller uppdaterat som Wake Up! Men men, det ar dags att rora pa sig antar jag. Vi far ju inte blir alltfor bekvama pa ett stalle.
De senaste dagarna har vi mest bara kollat runt i Sydney. Igar tex var vi pa invigningen av Sydney Festival, (eller vi kom dit en kvart innan det var slut) det var GALET mycket folk!! I alla aldrar sprang folk omkring i Hyde Park. Det var valdigt kul att se!
Vad ska man saga om klippningen..? Vi blev klippta men den service vi blivit lovade uteblev totalt... Las mer om det pa Joeys blogg: kilroyblogs.com/joanna4. Ja las om allt de senaste dagarna pa Joeys blogg for jag orkar inte skriva mer. Nu maste jag packa och hoppas allt far plats da jag kopt ytterligare lite saker... Men allt ar sant som jag behover!
Kiss och Bajs!
- comments