Profile
Blog
Photos
Videos
Lordagen borjade med att checka vadret och det var skit. Sa jag tog lite sovmorgon eftersom jag da kunde trana senare. tog en lang traning upp till fyren och tillbaka och en lang dush pa det och man kanner sig som en ny manniska:) Dagen var ju inte sa trevlig vader sett sa jag tillbringade den med att gora nyttigheter som tvattning och packning. rensning av vaskan. jag skulle oveaska karolina och tvatta hennes smutsiga klader ocksa tankte jag. det var ju en fin tanke men nar hon kom tillbaka vissade det sig att jag tvattat pasen med hennes reana klader sa nu ar de tamej fan rena ( hahaha du har ratt martin man far inte svara men ibland maste man ju bara :) ) Pa kvallen svirrade vi oom och hade en utekvall. Det slog gnistror om den och vi dansade oss svettiga. Det kom en kille fran hostelket och nagra kompisar till honom och tittade nar vi dansade eftersom vi dansar lite speciellare och roligare an en del andra tjejer som mest star och omar. det ar blandninga v drinkar, plockning av applen, hoppa hop rep och sa vidare. Dar ett till tecken pa kreativitet. En av killarna som har cool stil, en hatt som den du fick daniel, och tatuering pa armen. utmanade oss pa dansning. hahaha, yeah just bring it on. Vissade sig att han var grym pa att dansa. Sa kul att dansa med sana manniskor. vi fortsatte och fortasatte. karolina blev slut och blev askadare men jag ville inte ge mig i forsta taget nar jag antligen fick dansa till bra musi8k med en takkille.
Idag forsta advent, helt sjukt har vi legat pa stranden och skrivit och last. man borde ju ha en utbildande bok med sig med tanke pa hur mkt man laser. men last en 10-12 engelska bocker sa det tranar ju upp engelskan iaf. Jag haller med martin bort med regn och rusk. finns ingen menning med det alls. vinter ska det vara om det ska vara. ni far ta och fira jul i salen istallet. vad hander. Alskar nar du skriver. sa rolig. ska ska halsa karolina och tack for att ni andra skriver ocksa. Man blir helt glad och varm.
Maste bara beratta en sak som hande tva ganger i poirt macqaurie nar vi var dar, forsta senariot var nar vi var pa pannkakshuset och kakade kom det ett par in och skulle ata. servitrisen fragar vad det vill dricka, ett glass vatten och ett tomt vinglas tack!!! hmm, vet ni vad tjejen gor pimplar upp en hel vinare ur vaskan som hon oppnar och drickar ur. ooo oki. nasta senario ar nar vi sitter pa gloria jeans dagen efter och vantar pa bussen. inne pa cafet helt oppet. dricker ett par cafe som dom iof bestal;ld dar men sa tar dom upp en hel middag fran vaskan fran mcdonals som dom sitter och mumsar pa i det oppna sa om det ar sa man ska gora sa behover det ju inte kosta att ga ut och kaka om man kan ta med sig allt. hahaha helt mysko.
Hur ska jag nogonsinn glomma det. jag alskar dig ocksa gubben aven om jag ar l;angt borta finns du standigt i mina tankar. hoppas du kanner och vet det:)
- comments