Profile
Blog
Photos
Videos
Het was even wachten maar na 10 maanden zijn we dan toch weer herenigd…
Drie weken hebben we als viertal mogen genieten van lachen, gieren en brullen…
Opnieuw was het al snel alsof we elkaar enkel een week niet gezien hadden…
De mannen dronken heel wat liters bier, de vrouwen heel wat liters juice…
Activiteiten in de jungle en de drukte van de stad wisselden we in voor strand…
Voor de verandering was er weer weinig tijd voor rust en ontspanning…
Tijd hebben we goed ingedeeld en vele hoogtepunten hebben we bezocht…
Het regenseizoen heeft ons over het algemeen een zonnetje gebracht…
Thailand is een fijn land om te reizen, reuze gestructureerd voor Azie…
De tempels in Thailand bestaan voornamelijk uit kleur en goud…
Monniken zijn in overvloed en het boeddhisme is een mooi geloof…
Mensen in Thailand zijn over het algemeen erg vriendelijk en rustig…
Vliegtuigen, treinen, bussen, taxi's, tuktuk's, boten en scooters brachten ons overal…
De keuken in Thailand is goed, maar soms wel erg pittig…
Een Thaise massage is er wel eentje, alles behalve ontspannend…
We hebben op Ko Pangan heel diep in de bucket gekeken…
Kao Sok bezat ongetwijfeld de mooiste natuur…
Op Ko Tao hebben we prachtig gesnorkeld en heerlijk rond gecrost…
In Bangkok hebben we in een langverwachte tuktuk gezeten…
Paardrijden is comfortabeler als zitten op een lopende olifant…
In Thailand is genoeg te beleven en over een drie weken komen we even terug…
Een afwisseling in Azie is echter wel de verandering in Singapore…
Singapore, een georganiseerde, grote en westerse stad…
Zo chique dat Koen toch echt twee avonden zijn dichte wandelschoenen moest dragen…
Singapore kent een prachtige haven en een paar indrukwekkende gebouwen en wolkenkrabbers…
We verbleven in een mooi appartement en het voelde even als een huis…
De laatste dagen samen sloten we even lekker westers af om nu deze reis samen te gaan afsluiten…
Druk heen en weer springend en vol adrenaline stonden we op 16 September opnieuw op het vliegveld in Bangkok. Terwijl Koen in alle rust een kopje koffie haalde en op zoek ging naar eten kon ik maar niet rustig worden. Toen Koen nog rustig bij de Starbucks aan zijn koffie zat te slurpen liep ik vast naar de aankomsthal waar ik als tegenvaller zag dat het vliegtuig van Marielle en Laurens uiteraard vertraging had opgelopen. "Ik zei toch dat je rustig aan kon doen, stresskip." was de reactie van Koen. Maar een kleine tien minuten later stonden we dan toch samen klaar in de aankomsthal. Best leuk om mensen aan te zien komen, ze zijn allemaal zo verschillend. Een horde aan stewardessen weet wel waar ze heen moeten en lopen op hun hoge hakjes met hun koffertjes recht vooruit, een familie met kinderen heeft het even moeilijk om orde te handhaven, een groep monniken straalt volkomen rust uit, een groep moslims kijkt alleen naar de grond, een verdwaalde backpacker kijkt eens even rustig om zich heen en een backpacker vol vertrouwen rent bijna recht op zijn doel af. Ja, bijna een uur hebben we mensen staan kijken toen we achter ons ineens onze naam hoorden. Veilig aangekomen en na 10 maanden mag ik Marielle weer knuffelen en staat Laurens te grijnzen. Al kletsend banen we ons een weg naar het hotel in het centrum van Bangkok. Vlakbij Koa san Road, een gezellige straat, met veel etensstalletjes, winkelstalletjes en restaurantjes. Dat is dus waar wij dezelfde avond neerploffen voor een gezellige maaltijd.
Helemaal bijpraten over onze reis kunnen wij niemand, het gaat meer om de hoogtepunten, want het is deze dagen zoveel en zoiets unieks dat alleen wij tweeën beleven. Gelukkig maken verschillende mensen er een onderdeel van uit en dat maakt het totaalplaatje extra leuk!
Het was heerlijk om weer samen te zijn en uiteraard meteen een drukte, zowel in spraak als activiteiten.
Onze dagen in Bangkok hebben we goed gevuld. We begonnen uiteraard met het paleis, wat gigantisch is. Het is niet alleen het paleis (Waar je overigens niet in mag) maar voornamelijk de tempels eromheen die van alles uitstralen en waar hele verhalen achter zitten. Thailand kent veel verhalen vanuit een vervormde Romeo en Julia, twee wezen die tegen elkaar vechten om een vrouw. Een man en een dier, die je op vele manieren terug vind in beschilderingen, bewerkingen en beeldhouwwerk. Verder kennen tempels pagodes, gouden daken en vele dieren die worden afgebeeld. Tot slot uiteraard de boeddha's die in vele vormen, maten en kleuren terug te vinden zijn. Centraal staat de groene boeddha (En nou ben ik toch het verhaal hierachter vergeten), die ditmaal de kledij van jawel, het regenseizoen droeg!
Na het paleis bewonderde we de grootste liggende boeddha in de wereld en daar mochten we dan in levende lijven concluderen dat we toch echt in het regenseizoen waren. Even leek het niet op te houden, maar uiteindelijk deed het dat gelukkig wel en konden wij verder met het bootje naar het bussiness district, om na een leuke tocht en een lange wandeling uiteindelijk uit te komen in het hoogste cafe van Bangkok. Ergens op de 80ste verdieping dronken we een heerlijke cocktail en keken uit over de stad, die met alle lichtjes en bedrijvigheid in kleuren gigantisch en indrukwekkend was.
We sloten de avond af met een echte Thaise massage en ik kan jullie vertellen, dat is pas een waar avontuur! (Ik noem het maar avontuur, want marteling klinkt zo overdreven) Terwijl Marielle voor een olie massage koos werden bij ons de spieren even goed los gemaakt. In Thailand denkt men dat iedereen zijn been in zijn nek kan leggen, in de spagaat kan blijven liggen en het fijn vind als er eens even met een heel gewicht over ze gelopen wordt. Dus zo doende deden we geen oog dicht en lag ik in een deuk toen ik naast me een klein Thais vrouwtje helemaal los zag gaan op het lange lichaam van Koen. En echt, bij een Thaise massage gebruiken ze ieder lichaamsdeel!! Het was niet echt voor herhaling vatbaar en ik kan me ook niet meer herinneren dat we ontspannen in slaap vielen…
De tweede dag in Bangkok deden we een leuke tocht over de rivier, die ons naast de toeristische plekken (Een prachtige tempel aan de overkant van de rivier) ook langs woonboten bracht en vrouwtjes die in hun kano's van alles verkochten (Want tja, proberen kun je altijd in Azie). Uiteindelijk gekomen bij de flower market, blijken er weinig bloemen te zijn. Wel een grote, lokale, voornamelijk groente markt waar een ontspannen en Thaise sfeer hangt, waar niemand Engels spreekt, maar men vriendelijk is en niet opdringerig. Na een leuke lokale lunch vervolgen we naar Chinatown, waar helaas het regenzeisoen zich weer laat zien. Dus een vlugge Chinatown en op naar de pakkenhandel van Laurens, waar we droog en warm wat laten opnemen. In de drukte van Bangkok wisten we uiteindelijk gelukkig op tijd onze tassen te pakken en op het treinstation te komen voor de nachttrein naar Chang Mai. Een heerlijk trein met onze eigen kamer, inclusief vier bedjes. Misschien hebben we niet perfect geslapen en deed de trein er vier uur langer over dan gepland, maar al met al vond ik het een goede reis!
Chang Mai, de op twee na grootste stad van Thailand en een wereld van verschil met Bangkok. Je kunt even adem halen, omdat je niet het gevoel hebt iedere keer van je sokken gereden te worden als je oversteekt. Je kunt elkaar verstaan, want er wordt even niet getoeterd. En je kunt in rust rond lopen, omdat niet iedereen je iets wilt verkopen. Daar buiten heeft Chang Mai een erg mooi oud stadscentrum (Met nog een stuk van de ouderwetse muur) en daar binnen een paar aardige tempels en gezellige straatjes. We konden ons daar een leuke middag vermaken.
Daar bovenop kwam dat we in een leuk hostel terecht kwamen, waar de sfeer goed was en men ons meteen een leuke trip aan bood voor de komende dagen.
Dus zo zaten we de volgende ochtend alweer in een auto met twee lange banken achterin en acht personen. Een lange trip bracht ons nog even bij een gezellig, lokaal marktje en uiteindelijk bij het bos, waar de olifanten op ons stonden te wachten. Een olifant bereiden is net zoiets als op een paard, maar dan iets hoger en nog iets hobbeliger. Bovendien luisteren ze niet zo naar je zweep. Achter de Ollie van Marielle en Laurens liep een kleintje, want tot op zekere leeftijd lopen die nog met de moeder mee. We deden een bekend rondje en hadden even de ervaring om op een olifant te zitten. Een leuke ervaring, een goede lach, een mooie omgeving en een paar leuke foto's later zijn we alweer binnen een uur terug bij het beginpunt en stiekem een beetje blij van dit hobbelige voertuig af te mogen. Maar we hebben toch maar weer op een olifant gezeten en ze zijn wel lief met hun grote slurf die ze overal tussen dauwen, hun grote oren en hun flinke poep!
Eenmaal aan de lunch begint waar wij bang voor waren, een ware Thaise regenbui! Met bakken tegelijk, maar gelukkig, tegen de tijd dat wij moeten gaan lopen, lijkt het enigszins droog te worden. Dus vol goede moed het bos in! Langs de bloemen, tussen de bomen, door de bergen, een mooie wandeling! Helaas begint het na 20 minuten weer te regenen en niet te zuinig! Conclusie is al snel dat er heel veel water bij komt. Door plassen, modder en zelfs door een riviertje lopen we verder. Eenmaal helemaal doorweekt voelen we niks meer van het nat zijn en hebben we stiekem ook wel ontzettend lol. Iets minder is het klimmen in de modder, vooral met de schoentjes die Mar en Lau aanhadden was het een extra uitdaging! Met de nodige moeite kwamen we uiteindelijk toch boven, konden we nog altijd lachen en kwamen we uiteindelijk in het dorp terecht.
We konden weinig van de omgeving zien, maar we sliepen bij een familie in een grote bamboe hut, buiten bamboe hutjes met hele badkamers en voor de hut een overdekking om heerlijk te zitten.
Eenmaal opgefrist waren niet alleen wij droog, maar ook buiten was het droog geworden. Terwijl Mar en Lau een spelletje speelden met de groep genoten Koen en ik van een huis- tuin- en keuken massage… Daarna genoten we nog even van het uitzicht voordat de zon onder ging en ik moet zeggen dat deze subliem was! Bovenin de bergen sliepen we en we keken uit op een prachtig berg landschap waar de wolken langzaam op begonnen te lossen. Terug in de hut genoten we verder van een heerlijke maaltijd, want die jungle gids van ons die kon wel koken!
De avond brachten we door met bekende en nog onbekende spelletjes, een paar biertjes en een prachtige sterrenhemel. Tot slot sliepen we redelijk met jungle geluiden om ons heen!
Tot onze vreugde scheen de zon de volgende dag en dat bleef hij de hele dag doen! We gingen dieper het bos in en kwamen bij een paar prachtige watervallen, liepen langs een prachtige rivier, door de bergen en langs fenomenale uitzichten. Een mooie dag en een flinke wandeling!
In de namiddag kwamen we opnieuw bij een grote, bamboe hut. Ditmaal langs de rivier. Met het zonnetje genoten we extra van de rivier, we kregen weer een heerlijke maaltijd waarna we genoten van een goed kampvuur en opnieuw een aantal stevige biertjes (Vooral voor de jongens)!
De volgende dag kwamen we over de rivier terug en opnieuw scheen het zonnetje. Een goed team waren we met raften en zo kwamen we met de nodige stroomversnellingen (En het nodige water in de boot) veilig beneden aan. Het varen, of meer zitten, op een bamboe vlot was wel even anders en weinig opwindend. Op de foto lijkt het net alsof er 12 mensen op het water zitten…
Na een lange rit in de auto kwamen we terug in Chang Mai en keken we terug op drie mooie dagen!
De laatste dag in Chang Mai reden we rond op een scootertje, bezochten een mooie tempel buiten de stad en reden door de bergen. Een erg mooie rit en opnieuw een erg mooie dag!
Die avond vlogen we terug naar Bangkok, om daar zo snel mogelijk bij het treinstation te komen en de nachttrein te nemen naar Chumphon, waar we weer de boot pakten naar Ko Tao, een van de drie prachtige eilanden in het Zuid-Oosten van Thailand. Het fijne aan Thailand is dat het openbaar vervoer gewoon goed geregeld is, zelfs treinen komen op tijd! Helaas was deze trein zonder bedden en een stuk minder comfortabeler dan de vorige... En zo was het een lange en vermoeiende reis, maar eenmaal op het eiland was het, het alles waard. In onze vier persoonsbungalow keken we uit over shark bay, een prachtige baai op Ko Tao! Dezelfde ochtend lagen we nog op het strand te bakken en te snorkelen in de zee, waar het koraal niet spectaculair was, maar genoeg vis te bekennen en een erg leuke bezigheid! Een heerlijk rustig dagje dus, na een erg vermoeiende reis. Conclusie was ook dat Koen en ik die middag even gingen liggen, om pas wakker te worden toen het al donker was… Een lekkere maaltijd, een paar biertjes en een goede babbel later vielen we die avond uitgeput in slaap…
De volgende dag begon het brommeravontuur. Vraag is altijd hoe je uit zoveel keus brommers altijd met de slechtste gaat rijden? Altijd wel een brommer waarbij er iets niet doet, de kilometerteller, de verlichting, de benzinepeiler en/of de toeter…? Die ochtend weer van brommer gewisseld en toen op pad! Koa Tao kent vele baaien, hoge bergen en steile, onverharde weggetjes. We kwamen bij allen, vooral met de laatste kregen we even moeite. Een avontuur was het iig wel! We snorkelden bij prachtige baaien en kwamen uiteindelijk in een prachtig stuk waar we een heerlijke lunch hadden. Terug bij de scooter trof het noodlot ons echter… Lekke band… Waarschijnlijk onze eigen schuld door de uiterst ongangbare wegen. Dus scooter in een laadbak en op naar de monteur. Een uurtje later en alles was weer gefixt. Dus met een scooter nog een leuke avond en de volgende dag op naar Ko Panghan, het party eiland van Thailand.
Ko Panghan, bekend van de full moon party's en eigenlijk ook gewoon alle andere feesten die er gegeven worden. Een lang strand vol jongelui, drinkend uit buckets en druk met dingen die je alleen doet als je heel dronken bent… We verbleven een stukje van dat strand vandaan in een kleine bungalow op het strand. Een mafkees bracht ons die avond naar het feestgebeuren. De auto chauffeurs zijn net zo gek als de feestende menigte, ze scheuren als mongolen over het eiland en als je niet goed bij de les blijft, zou je zeker binnen vijf minuten uit het raam hangen…
Het feest liet even op zich wachten, maar eenmaal in de goede tent ging het los en hadden we een erg leuke avond. Diep in de nacht kwamen we, bezeten van buckets en met een andere mafkees, terug bij onze bungalow…
Een lange ochtend, een goede slaap en een stevig ontbijt later waren we de volgende dag weer een beetje de oude. Op het strand liggen zat er helaas niet in, het weer werkte niet geheel mee. Uiteindelijk maar weer een scootertje huren voor een kleine verkenning, een heerlijk diner op een prachtige plek en tot slot een afsluitende olie massage die iedereen heel erg goed deed en die zo heerlijk ontspannend en relaxed was na ons laatste Thaise avontuur…
Ondanks de rust en de pracht van de eilanden gingen wij de volgende ochtend toch verder naar ons laatste hoogtepunt van Thailand. Kao Sok national park. De reis duurde weer even, maar in de regenachtige avond kwamen we dan toch aan op eindbestemming, waar uiteraard een verkoper klaar stond om ons naar een hotel te brengen. Een paar leuke houten bungalows in het bos, maar wel erg flinke regen… Toch boekten wij vol goede moed een toer voor de dag erna…
De volgende ochtend stapten we uit de bungalow en keken tot onze verbazing naar buiten, waar de wolken weg waren getrokken en een zonnetje tevoorschijn was gekomen. We kwamen ook tot de conclusie dat de omgeving erg mooi was. Naast het bos bergen om ons heen met tropisch regenwoud en het geluid van apen in de bomen die je het gevoel geven dat je op een magische plek bent. In de bus maakte we kennis met onze groep, een gezin van vijf Australiers en twee Vietnamese meiden. Eenmaal in Kao Sok bleken er niet veel meer mensen te zijn...
De bus bracht ons weer even langs een lokale markt en daarna bij de grens van het national park, waar een bootje op ons lag te wachten om een erg mooie, erg indrukwekkende en ontspannen boottocht te doen door het National park naar onze verblijfplaats. De tocht duurde een dik uur en bracht ons door een park vol eilanden van hoge rotsen stekende uit het meer. Kao Sok bestaat uit een gigantisch meer, met daar binnenin gigantische rotsen en hierop een dichtbegroeid tropisch regenwoud waar o.a. apen en prachtige vogels leven. Vroeger was er nog geen meer, maar enkel een gigantisch tropisch regenwoud. Uiteindelijk bouwde men een dam, die nu miljoenen huishoudens van stroom voorziet en heeft gezorgd voor een fenomenaal meer. Tussen de rotsen door keken wij onze ogen uit en wisten we al snel dat dit ongetwijfeld het hoogtepunt van Thailand was. Naast dat de omgeving al prachtig was, was het ook nog eens ontzettend rustig en leek het op verschillende momenten alsof wij de enige toeristen in het park waren. Na een dik uur kwamen we terecht in een dorpje van een drijvend restaurantje met links en rechts een 20 drijvende bungalows. Alle bungalows gebouwd van voornamelijk bamboo met hout, met een bed in het midden en een uitzicht op het meer met de rotsen en het tropisch regenwoud eromheen. En als je dan even stil bent, dan hoor je alleen de geluiden van de natuur en lig je dan even in je bungalow, dan weet je weer wat de mooiste moment op een reis als deze zijn.
Door de regen en de overstromingen konden we helaas niet de grotten bezoeken die normaal zo indrukwekkend zijn en moesten we een wandeling inwisselen voor een middagje kayakken. Ook niet verkeerd. Met ons vieren peddelden we door de rust van het tropisch regenwoud, terwijl we genoten van de geluiden, de apen, watervalletjes, een heerlijk zonnetje en een fenomenale omgeving. Het was een heerlijke middag! Na een heerlijke maaltijd deden we een avondsafari in de boot en zagen de tukan vogel (Zo denkt Koen althans dat hij heette), een prachtig gekleurde vogel die wij nog kennen van de Guiness reclame… Met volle maan gingen we weer terug en speelde nog een spelletje in het drijvende restaurant.
De dag erna werden we wakker met een ochtendsafari, waar de opkomende zon zorgde voor prachtige effecten in het water en op de jungle. Heerlijk om wakker te worden en in de rust van een bootje te stappen om je even laten mee te nemen door de jungle…
Die dag deden we wel een wandeling en al snel zagen we de gevolgen van de regen. Het was een prachtige wandeling door de jungle, waarbij we uiteindelijk kwamen bij een partij watervallen om U tegen te zeggen. Maar om deze te bereiken moesten we door 5 riviertjes, inclusief o.a. bloedzuigers, rotsen en ondoorgrondelijke stroomversnellingen. In ieder geval kunnen we zeggen dat de wandeling een actief avontuur was en we het allemaal hebben gered. Het was nog leuk ook!!
Terug in een restaurant een laatste maaltijd voordat we terug in de boot stapten en de geweldige route door het national park terug namen om weer in de bus te stappen en terug te keren naar het hotel. Het was een prachtige toer en vanaf het begin tot het eind heeft het zonnetje ons bijgestaan!
Onze laatste bestemming in Thailand was Phuket, waar vandaan we de dag erna naar Singapore vlogen. In Kao Sok wachtten we 1,5 uur op de bus die ons uiteindelijk gelukkig wel op eindbestemming bracht en waar we nog ruim genoeg tijd hadden om de twee Amsterdammers met souvenirs naar huis te sturen. Over Phuket ga ik verder niet meer vertellen, want de stad is gewoon niet het vertellen waard. We hadden we er een geweldige laatste Thaise maaltijd, in een luxe en prachtig restaurant. Een leuke afsluiting met ons vieren aan een prachtige tijd in Thailand!
En daar staan we dan, de dag erna, in de Westerse wereld van Singapore! Een wereld van verschil en een heerlijke afwisseling na drie maanden Aziatische chaos. Een georganiseerd, gemoderniseerd en werkend metrosysteem bracht ons bij Simon, een vriend van Laurens die in Singapore werkt en woont en ons voor hartelijkheid ontving om een paar dagen in zijn huis te verblijven en met hem op te trekken. Het was heerlijk om even in een fijn appartement te leven, een klein beetje een thuis te hebben en gebruik te maken van een Westerse wereld, waar het even zoals thuis gaat.
Singapore is een mooie, grote en moderne stad. Naast de wolkenkrabbers en gigantische kantoren, kent Singapore ook een mooi Chinatown, India town, botanische tuinen, oude/klassieke gebouwen en een prachtige haven! Overdag wisten wij ons goed met bovenstaande bezienswaardigheden te vermaken en 's avonds genoten we van een drankje in de skybar, waar we uitkeken over alle lichtjes van Singapore. We deden een drankje aan de rivier, waar we uitkeken op lichtgevende barretjes, gebouwen, bruggen en kantoren. We deden een paar drankjes op de brug, uitkijkend over de wolkenkrabbers en we deden een drankje in een club, waar het behoorlijk los ging!
Onze dag in de botanische tuinen was dan ook een brakke dag, waarbij we gelukkig toch konden genieten van de orchidee tuin, die echt heel mooi en vredig was! Die laatste avond gingen we naar India town, waar we een Indiaas restaurant opzochten en genoten van een heerlijke maaltijd! Erna nog een drankje, waarbij we al bijna in slaap vielen en dat die avond ook heerlijk deden!
En daarmee kom ik alweer op de laatste dag van ons viertal, de laatste ochtend in Singapore. De tijd samen vloog voorbij, het was weer even anders met vieren te reizen, een stuk drukker, veel lol en gezelligheid, latere uurtjes en een paar heerlijke weken samen! We ontbeten nog een keer samen, stapten nog een keer samen in de metro en zeiden elkaar gedag. Ditmaal echter maar een afscheid voor 5 weken, want inmiddels gaat de tijd zo snel dat ook wij aan ons einde komen. En ondanks dat we nog een maand hebben, lijkt Nederland heel dichtbij te komen…
Wij zijn die middag vanuit Singapore naar Vietnam gevlogen, waar we nu nog altijd in het Noorden zitten en onder de indruk zijn van wat Vietnam ons te bieden heeft. Een week later en precies over een maand zijn wij terug in Nederland! Tot snel allemaal!
- comments
Frans en Agnes Jongens, wij kunnen ons goed voorstellen dat jullie genoten hebben van Thailand en Hanneke vooral ook van het weerzien met Mariëlle! Zoals altijd hebbben we weer genoten van jullie verslag en alle avonturen die julllie weer meegemaakt hebben. Geniet van jullie laatste maand. Liefs en een knuffel xxx
Marleen Jaaaaa, daar zijn ze weer! En nu kan ik het verhaaltje gewoon in Nederland lezen. Fijn hoor! Nog een maandje en dan zit het grote avontuur er alweer op. Wat gaat dat snel, gisteren bij de nurse-dinner zeiden we al.. Een jaar stelt toch niets voor? Maar we waren allemaal blij dat jullie weer terugkomen. Ook al lijkt het kort, een jaar is een toch een hele tijd. Een jaar waarin jullie zo ontzettend veel hebben meegemaakt. Ongelofelijk, en dan nog alles wetend wat jullie allemaal beleefd hebben. Knap hoor! Tot lieve mensen, geniet nog van dat laastte maandje! Voor je het weet, zet je de 1e stap weer in het vliegtuig. Nog niet aan denken, pas als het moment daar is dan mogen jullie weer aan Nederland denken. Eerst nog alles in je op laten nemen.. Dit pakken ze jullie noooooit meer af! Kus
Geert Heidi En, hoe is het met de rode bultjes?
marie-jeanne en jos Lieve KoHa, wederom een mooi verhaal over Thailand en zeer bijzonder dat jullie het MaLa mochten delen. Wel een beetje jalours dat ik de mooie Boeddha tempels niet heb kunnen zien. Voor jullie zal de thuiskomst zeer snel en ook tegelijk jammer zijn om jullie mooie en leuke avontuur van een jaar af te sluiten, maar wij verheugen ons zo op jullie komst. Wat zal het fijn zijn om jullie weer vast te houden en te knuffelen. Geniet met volle teugen van jullie laatste weekjes. Liefs van MaJoBaDe
Corien Als ik mijn ogen even dicht doe, waan ik me zo in Kao Sok! ( was het dezelfde homestay? )
marielle en laurens schatjes, wat klinkt dit leuk zeg ;)! tot over anderhalve week!