Profile
Blog
Photos
Videos
I'm baaack, twintig en wel!
Vrijdag was ik met Ben naar het Kelly Tarlton Aquarium geweest, Wat haaien gespot, pinguins (whaa!), en ook nog zeepaardjes en zeedraakjes. Heel leuk, en bijzonder is dat deze beestjes ook voorkomen op het Zuidereiland. Daarna met Ben lekker pizza gegeten in een restaurantje in de haven. Vrijdagavond zijn Els en ik naar de Tupperware-party gegaan van Esther. Ik voelde me zo oud,wijs en huiswijverig, maar het was erg gezellig, en lekker met Phoebe gekletst en trouwfoto's bekeken van Esther.
Phoebe bleef logeren bij ons, want de volgende dag gingen we met Els en Ben naar de Waitomo caves! Dat zijn de glimworm-grotten, deze grotten zijn erg bekend in Nieuw Zeeland. Het was een 2-hour-drive, en we vertrokken vroeg in de morgen. De Maori hadden die al lang geleden ontdekt en hielden het geheim voor de Westerse mensen die hun land inkwamen. Pas in 1800-nog-wat, hebben ze hun geheim onthuld, en werd het een uiteindelijk een enorme toeristische trekpleister. Een aantal afstammelingen van de Maori-mensen die met de Engelsmannen de grot onderzocht hebben, zijn nu gids en werken bij de Waitomo-caves. Dat maakt het extra bijzonder. Eerst maakten we een wandeling door de grotten, veel druipstenen. Ik verbaaste me erover hoelang deze stenen erover doen om te 'groeien'. 1 cm per 200 jaar, deze grotten zijn enorm oud. Op een gegeven moment kon je al wat glimwormen zien in het donker. Deze glimwormen weven ook draden. Ze maken alleen geen webben, maar lange draden die ze laten hangen. Hiermee vangen ze vliegjes, zandvliegen die uit de rivier omhoog komen en zo voeden ze zich. Het zag er heel mooi uit, het leken net diamanten kettingen, haha. Daarna was het eindelijk zo ver, we gingen in een bootje met een hoop Japanse toeristen, en konden eindelijk de glimwormen zelf zien. Dit viel eigenlijk een klein beetje tegen, ik had verwacht dat de grot groter zou zijn, en dit was 1 grot, je maakte een rondje en het was klaar. Het was wel spectaculair: het was pikkedonker, en je zag duizenden kleine lichtjes, net een sterrenhemel. Heel mooi. Deze grotten zijn zeldzaam, er zijn er maar een paar van, alleen hier en in Australie. Na deze toffe ervaring zijn we gaan lunchen daar, en daarna zijn we naar een schattig stadje gegaan. Leuke winkeltjes, het barst er van de surfshops, strandje om de hoek waar in de zomer veel walvissen te zien zijn, en het is een ideale plek voor backpackers. Wie weet, over een paar jaar misschien daarheen?(: Ik heb nog wat souvenirs gekocht daar, en toen zijn we terug naar huis gegaan. Thuis bleef Phoebe nog een nachtje logeren en hebben we een filmpie gehuurd, Girl with the dragon tattoo. Gezellig avondje!
Zondag 10/6:
In de morgen opgehaald door Monique, en samen naar de Inspire church gegaan, de kerk van Chris en Nicky. Daar was een optreden van een band die ik wel wilde zien: Citypoint. Was een toffe dienst en daarna nog gezellig met Yui bijgekletst. Bij Chris en Nicky wezen lunchen afterwards (ze hebben altijd heerlijke lunchmomenten met broodjes tomaat,spek,sla…) En daarna bracht Chris me naar het huis van Esther en Jonno, want die hadden me uitgenodigd om mee te gaan naar een optreden van Waitoto choir, een Afrikaans kinderkoor. Wow, wat was dat bijzonder! Deze kinderen van 5 tot ongeveer 16 jaar oud, waren bijna allemaal wees, en woonden hiervoor in sloppenwijken. Waitoto koor is een onderdeel van de Waitoto organisatie, die kinderen in kansarme gebieden helpt door onderwijs aan te bieden, moeders en baby's te verzorgen, jongeren te coachen, zodat ze zelf leren een goed bestaan op te bouwen. Een aantal van deze kids mogen mee met het Waitoto choir, en reizen rond de wereld om te zingen over wat ze hebben meegemaakt, over het mooie Afrika en over God. Heerlijke stemmetjes en brede lache, kleurrijke kleding, spetterende Afrikaanse dansen en dat heerlijke Afrikaanse accent. Ik heb de site na afloop nog gecheckt, want wat lijkt het me tof om ooit een keer als vrijwilliger mee te gaan naar deze kampen in Afrika. Maar dat is voor later mwhaha ;)
Dinsdag was het dan zover! Ik ben twintig! s***, wat klinkt dat bizar.
En aangezien door de 10 uur tijdsverschil, was ik eigenlijk 2 dagen jarig :') Ik kreeg op 13 juni allemaal felicitaties vanuit Nederland. Ik was om half 6 opgestaan s'ochtends om met mijn ouders te skypen, en met Tineke en Nadia :) Haha, Nadia had eind april een kadootje meegegeven in mijn koffer die ik pas mocht openmaken op mijn verjaardag! Dus had ik toch nog iets uit Nederland, snoezig kind :) . En Els had ook een kado voor me, een zilveren paar oorbellen (ze zijn leeuk!) en een heerlijke lemon-coconut-cake!
En door alle verjaardagsdrukte, had ik m'n bus gemist naar stage. Darn. En het vervoer in Auckland is snert, ik moest een uur wachten op de volgende bus. Dat wilde ik niet, dus heb ik een andere bus genomen en ben nog een uur gaan lopen. Pokke end, dus ik was chaggereinig toen ik 3 kwartier te laat aankwam op stage. En zij waren helemaal bezorgd, want ze hadden een taart voor me klaarstaan en dachten dat ik niet meer zou komen opdagen! Superlief. Dus we hadden m'n verjaardag gevierd op stage, met taart en hapjes, en een kaart van iedereen. Er is nog een Nederlandse collega op mijn stageplek, en zij zong 'lang zal ze leven', nice!
Toen ik thuiskwam stond taart nr2 klaar met lekkere hapjes, en kwamen Evelien, Sonja met Max en Ruby, en Jaap langs om me te feliciteren! De taart aangesneden, gekletst en mijn favo food lasagna gegeten met z'n allen, Ik heb een Maori-ketting gekregen van ze. Gemaakt van greenstone, dat staat voor familie en vriendschap. Lief!
Erg genoten van de avond, en een berg felicitaties gehad van familie en vrienden!
Woensdag stage gelopen, en in de avond had Jess (een hele leuke vriendin die ik ontmoet heb via Liz) een kledingauction georganiseerd, en konden we bieden op elkaars kleding. Het geld ging naar Jess, want zij vertrekt eind deze week naar Duitsland om daar een jaar te wonen en werken. Het was enorm gezellig, en ik heb zelf ook nog op een vestje en een shirtje geboden. Je kon bieden vanaf 1 dollar, geweldig. En uiteindelijk heeft Jess 450 dollar opgehaald! Wat een manier om geld in te zamelen, was een erg leuke avond :) Er zat zelfs een designerjurk bij die ingekocht was voor 150 dollars, maar er hier uitging voor maar 15 dollar. Amazing.
Donderdag hadden Jess, Larissa en ik besloten om Ned-Dui te kijken. Een vriendin had het opgenomen, want we wilden niet om 6 uur ons bed uit om het te gaan zien vanwege het tijdsverschil, dus we hadden om 09:00 afgesproken bij een vriendin thuis om met een groepie te gaan kijken. Ik in het Rood-wit-blauw, was er helemaal klaar voor, maar helaas, dik verloren. Larissa is een internationale student uit Duitsland, dus die genoot ;) Daarna had Jess ons afgezet bij K-road, en zijn Larissa en ik lekker gaan shoppen. Ik heb, jawel, mijn oorpiercing laten zetten in een tattooshop. Ik wilde al lang een ringetje bovenin me oor, en zataa, nu heb ik 'm. Het was wel hilarisch toen we onwennig de tattooshop inkwamen. Brede volgetatoeeerde kerels, hadden een grijns op hun gezicht toen ik om een ringetje vroeg : ). Maar dat maakte niets uit, want ik had 'em en het doet ook helemaal geen pijn. Ha. Toen nog lekker verder geshopt, en nog een salade gehaald met Larissa, en in het zonnetje opgegeten op het plein. Ja, het zonnetje ja, de zon schijnt hier af en toe heerlijk! Volgens mij is het weer veel beter dan in Nederland op het moment. Daarna naar huis gegaan, en met Els wezen joggen at Auckland domain. Mooi park, waar ook het Auckland Museum is. We hadden al weken het plan om te gaan joggen, en nu dan eindelijk begonnen.
Vrijdagmorgen met mijn supervisor geskyped voor de 2de keer. Even een uurtje kletsen over hoe het gaat op stage, en wat ik allemaal meemaak. Ik heb een goed gesprek met haar gehad. Daarna weer gejogt met Els in het Western Park. Spierpijn!
Vrijdagavond voor het eerst echt uitgeweest in Auckland, samen met Larissa! Eerst in haar flatje gegeten en filmpie gekeken, en s'avonds de stad in. Het was gezellig, leuke club ingeweest en lekker gedanst. M'n mobiel is helaas wel gestolen..hmm..
Zaterdag beetje rustig aan gedaan, want s'avonds was HET verjaardagsfeest van Evelien, Benny, Esther, Lydia, Josh en mij. Het was een gigantisch feest! We vierden het at Evelyns&Kevins place, en er waren zo'n 50 mensen. Het thema was dus 'Gangsters,pimps en hoes', dus bijna iedereen kwam verkleed. Hilarisch! Ik kwam al seen sort pin-up/gangster chick, en Els en ik hadden nepwimpers, nepnagels etc gekocht, dus lekker over de top allemaal :p Het was echt een gaaf feest, wat een heerlijke familie heb ik hier, ze zijn geweldig! Leuke avond gehad, gedanst met m'n neven en nichten, en Benny, Ryan, Kevin en Saul hebben nog wat muziek gemaakt. Toch echt een van m'n beste verjaardagen ever.
Zondag ben ik naar de bieb gegaan en heb ik wat boeken geleend over Sydney en Australie. Ik ga dinsdag al, whaa! Spannend! Ik heb al wat afspraken om te pitten en ik verblijf ook in een hostel. Ik heb er onwijs veel zin in, kan niet wachten om Bondi beach te zien, Blue mountains, en te wandelen door Sydney. Wie weet kan ik ook nog naar Melbourne voor een paar nachten, dat moet ik nog even uitzoeken, zou ook gaaf zijn! Ik wil in ieder geval ook veel van de natuur zien, dus ik ga even regelen dat ik met wat mensen kan afspreken via de Couchsurf-website om samen beetje rond te trekken.
Maandag stage gelopen en in de avond gekookt voor Els, Ben en Jaap. Typisch Hollandse schotel. Daarna nog wat TV gekeken met ze, maar was kapot, dus ging vroeg naar bed.
En vandaag is het dinsdag, net uit stage in de bieb beland. Nog wat verdiepen in Sydney, logeeradresjes en studieopdrachten.
Ledur!
-
- comments