Profile
Blog
Photos
Videos
Mallan (Malaysia) välkomnade oss med sitt bästa väder! Vi hade fått tips om Pherentian Islands skulle vara fint och inte så turistisgt, tyvärr var det lite bökigare att ta sig dit, vi har inte jättemycket tid innan jag åker vidare från Singapore så det fick bli Langkawi istället. Tror det blir bra det med! Vi begav oss från Khao Lak i går kl 8 på morgonen och sov en natt i Satun i södra Thailand för att dagen efter ta oss vidare med båt till Langkawi.
Det tog lite tid att hitta boende, första gången på resan som det varit fullt på hotellen som vi kommit till, men det är ju högsäsong så det får man ju räkna med. Så det blev ett ställe som var lite dyrare än de andra ställerna varit på, men lite lyx kan man väl få ha även fast man är backpacker. :)
- comments



Åsa Cederlund Njut av lite lyx ni - det kommer nog andra tider...! Ta nu hand om syrran innan du drar vidare på egna äventyr! Önskar er allt gott och fortsatt härliga äventyr...!
Josephine Tack så mycket Åsa! Det ska jag göra! :) Hoppas att ni hade en riktigt mysig nyår i fjällis! Hälsa alla! :D Kramar