Profile
Blog
Photos
Videos
Na het afscheid van Koen heb ik een dag van rust genomen om de onderlinge financien te berekenen en om me mentaal voor te bereiden op de dag erna: De Dakar 2012! Deze kwam namelijk op 12 januari precies langs Arequipa en dit was dus DE uitgelezen mogelijkheid om dit wereldbekende evenement voor het eerst heel erg LIVE te zien!
Vervoer had ik geregeld via een reisorganisatie, zodat we bij een punt in het midden van de race, bij de finish en bij het kamp van de deelnemers konden kijken.
Dit hield in: om 6u opstaan om op tijd bij de eerste locatie te staan. Volgens de reisorganisatie was dit nodig om een goede plek vooraan te kunnen bemachtigen. Aangezien de Dakar midden door de woestijn gaat en deze niet voorzien is van kilometerpaaltjes, hadden we eerst een verkeerde ´afslag´ genomen, waardoor we na 3u aan. Blijkt dat echt iedereen een VIP plek heeft aangezien die Peruanen schijt hebben aan de spectator zones en gewoon wat verderop gaan staan.
Nu was het wachten op de eerste deelnemers van de Dakar die 3u later pas werden verwacht. In de snikhete zon en zonder schaduw was dat niet echt een pretje. Gelukkig kende iemand in de groep van het reisbureau een Peruaan die voor de catering van de Nederlandse Ambassade zorgde en deze zouden in een grote tent zou zitten. Als enige Nederlander in de groep ben ik dus naar een willekeurige grote tent gelopen (bleek meteen de goede te zijn) en geregeld dat wij in de schaduw mochten staan. Bleek het helemaal niet van de NL ambassade te zijn, maar van familieleden van Nederlandse deelnemers in de Dakar te zijn (niet van team De Rooy overigens) die zich voor de gelegenheid maar van alle luxe hadden voorzien en we kregen meteen een lekker koel pilsje aangeboden.
En daar kwamen ze dan! De motoren kwamen als eerste voorbij crossen op zo´n 10m afstand, na pak m beet 30min-1u gevolgd door de quads en met steeds weer een tussenpoos ook de autos en het mooiste van allemaal de lompe trucks met uiteraard de trucks van team De Rooij als een van de eersten. Bij het begin van de race bleek de tent van de Nederlanders niet helemaal VIP te staan, dus onder een partytent van Peruanen beland, die mij ook weer voorzagen van de nodige liters bier.
Nadat de eerste vrachtwagens langsgereden waren, zijn we richting de finish gereden. Helaas was er daar vrij weinig te zien, vooral veel finishende Nederlandse vrachtwagens. Ik wist niet dat er zoveel Nederlanders aan de Dakar meededen! Van de gelegenheid gebruik gemaakt om met team Richard de Rooij - Daniel Bruinsma - Wuf van Ginkel op de foto te gaan (¨hey jongens, even met zijn 3en posereren, want dit is een Nederlander!¨) gezien hoe een ander Nederlands team een van hun motoren aan het voorbereiden was voor de volgende dag en op naar het kampement van de deelnemers. Het was al goed donker toen we daar aankwamen en helaas mochten we niet naar binnen. Dus meer dan een wat overzichtsfoto´s kon ik er niet van maken.
Het was in ieder geval geweldig om dit evenement van zoo dichtbij mee te maken! Voor de info: 3 dagen later werd team de Rooij in Lima gehuldigd als als winnaar in de category trucks, doen ze toch wel goed die Nederlanders!
- comments
Thea van Esch Hoi Joris, Super zeg om die race van zo dicht bij mee te maken. Wij hebben een en ander op tv gezien. En ja, dat zijn toch weer die Hollanders. ha ha. Succes verder met je solo-trip. Groetjes Thea
herny Ha Joris, goed uitgechilled? is wel even wennen om alleen verder te gaan maar geeft ook weer mogelijkheden. Dakar is best gaaf werk. lekker in zand crossen. Koen heeft e.e.a. van jou in garage achtergelaten, je weet wel van die dingen met van die oren.Alvast bedankt en nu maar hopen dat het een beetje winter wordt. tot horens weer. Liefs.
Willem en Yanisa Ha die Joris, Kon je dus niet even mee rijden met Gerard de Rooy, jammer zeg. Dat er veel Nederlanders aan mee deden wist ik wel, noem het maar een beetje beroepsinteresse. (Hahaha) Veel plezier nog en we blijven je weer voplgen na de vakantie van ons. Zal maar in de sfeer blijven dus: KEEP ON TRUCKING. Groetjes, Willem en Yanisa
Henry Ha Joris, alles onder controle en in goede gezondheid? Noortje is ook al in Australie gearriveerd. Heb je op haar blog alwel kunnen lezen. Am (Am heeft ook op haar telefoon) en ik hebben nu ook Skype geinstalleerd en hebben al regelmatig met Noor contact gehad.Maandag gaat het voor haar echt beginnen. We zijn benieuwd. Ben jij al verder getrokken? tot horens. liefs.
Tineke en wanneer krijgen we weer een update?! Want ook al is Noor nu weg en heeft ze een blog, ik houd je in de gaten!! ;) Waar zit je nu ergens??
mammarie ja ja geen afleidingsmanouvres meer. kom maar eens uit dat heerlijke zonnetje van je en laat je schrijverskant maar weer eens zien.
Henry. Ha Joris, volgens mij ben je zo druk met reizen bezig dat er weinig tijd overblijft om te bloggen. gelukkig zijn er nog andere communicatiemiddelen. Je verhalen horen we wel als je maar niet vergeet om foto's te maken. Die willen we graag nog zien. Midden in 'rimboe' is lastig om een goede internet aansluiting te hebben.Heb je ook al met Noor kunnen Skypen? hier is nog lekker fris. het zal er om spannen of er een 11-stedentocht komt. na weekend gaan de temperaturen omhoog. Ontspan ze nog even, veel plezier en tot horens. Liefs.