Profile
Blog
Photos
Videos
Vi er nu paa Boracay Island paa en strand der hedder White Beach, og det lever fuldstaendig op til dets navn! Det er vildt flot og laekkert hernede, saa vi har besluttet at blive her lidt over en uge for at nyde det lidt. Vi har vaeret meget paa farten indtil nu saa vi traenger til at vaere det samme sted mere end 4 dage. Istedetfor fly tog vi en faerge til oen for baade at spare penge og proeve noget nyt. Vores plan var at tage faergen i mandags, men vi fandt ud af at den foerst gik tirsdag da vi kom ned paa havnen i Manila, saa vi var tvunget til at blive i Manila en ekstra dag. Det var vi ikke glade for, for Manila er en frygtelig by med alt for mange mennesker og biler og intet godt at se overhovedet!! Heldigvis moedte vi et par Filippinske piger fra universitetet dernede som vi faldt i snak med og skal moedes med naar vi kommer tilbage til Manila hvor vi skal flyve fra Filippinerne fra. Saa kan vi forhaabentlig se noget spaendende med et par guider denne gang :)
Vi nyder solen hernede vildt meget og lige nu gaar dagen mest med solbadning. Dog ikke i dag da vi vaagnede til en kaempe regnbyge der forsatte stort set hele dagen indtil nu. Vi krydser fingre for vi ikke faar mere regn!
Vi faar ikke lagt saa mange billeder ind da alt er langsomt hernede, men vi proever lidt hver gang. Det hele vil blive lagt ind naar vi kommer hjem til dk igen :)
- comments