Profile
Blog
Photos
Videos
Vem är sämst på att uppdatera? Jo jaaag!
Jag har i alla fall lagt upp lite bilder från förra veckan och som ni kan se så var det sjukt mycket folk! Men vi stannade i Shanghai hela veckan för att under nationalveckan så är det så många som reser runt att alla tåg, flyg och buss biljetter är svindyra. Så vad gjorde vi? Jo, vi shoppade en heldel, åt gott, hamnade på en av Shanghais poshaste klubbar (som Justin Bieber kom till sen!!!!) var till Jing'an tempel och shoppade lite till.
Vi åkte även till Shanghai Zoo och det var något av det värsta jag varit med om. Djuren hade det väl helt ok trodde det skulle vara värre, men det värts var all folk! Fy, aldrig igen! Anledningen till att vi ville åka dit var för att vi ville se pandan, men det lilla vi fick se av den var dess röv. Typ. Vi var även duktiga studenter och pluggade lite ;)
Nu har vi gjort vår sista vecka på hematologin och urinanalys, men om hur det var där berättar jag en annan gång. Nu ska jag snart gå och lägga mig för att i morgon ska vi till vackra Hangzhou!
Ha det bra, för det ska jag! ;)
- comments