Profile
Blog
Photos
Videos
Så var det ikke det siste innlegget alikevel ;)
God kveld folkens.
I skrivende stund stitter Torvald og skal underholde dere litt nok engang.
Willy sover søtt, og Tommy likeså, snorker som det rister i vegga, mens hos Thomas er det stille som i grava, tenk at en så svær fyr ikke snorker.
Min snorketeori om at store folk snorker er herved gått i dass ;)
Dagen idag startet 0600, en kjapp frokost, før en minibuss kom og hentet oss.
Det som startet så bra med god plass og bare oss kjekke gutta, fikk en brå slutt da 8 spanske kvinnfolk på speed inntok bussen vår.
Jeg og Tommy ble selvfølgelig satt foran med sjaføren som muligens hadde hoppet over morgenstellet, og Tommt stakkar fikk et heller tvilsomt barnesete med null fjæring i midten.
Etter en god time i minibuss, og med en Tommy med skeive hofter, var det ut i sola og registrere oss på havna i Cancun for å vente tolmodig en time på denna båten som tok oss over fjorden.
Skepsisen ble større og større etter hvert som vi skjønte at vi var rundt 90 stk som skulle på samme båt, eller katamaran som det heter.
Mulig Mexicanere ikke er så gode på hva båter heter, men det vi fikk var en jævlig fet seilbåt, med en besetning med mulig adhd.
Stemningen steg fort med dans og lettkledde damer og menn, og Solbakken satt vel egentlig bare å ventet på at baren skulle åpne siden han ikke skulle snorkle eter havets delikatesser ;)
Etter en meget bra snorkletur i følge Tommy og Willy, Bar det videre til landjorda på Ihla Mujeres ( kvinnenes øy) for en lunsj og litt bading.
Et helt fantastisk vakkert sted og absolutt hvert og besøke.
Videre seilte vi litt til og la til på nytt i sentrum av Øya, der vi spola rundt i en leid golfbil. At undertegnede hadde en 4-5 styrepils innabords gjorde ikke den turen mindre morsom.
Hjemturen var av det mer fuktige slaget, da de som jobbet ombord vistnok hadde som mål å bli kvitt all ølen før vi gikk i land. Noe jeg trur de klarte veldig bra. Mye folk og mye liv, Til og med et par svensker hadde tatt turen.
Ved turens slutt skjønte vi fort hvorfor vi hadde fått så inn i helvete mye øl, for da var det tid for å tipse crewet ombord på båten. Saklig fremgangsmåte ;)
Vi hoppet av taxien i Playa del Karmen, og jeg og tommy fikk oppfylt vårt ønske om Mc Donalds, etterfulgt av litt shopping.
Nå er klokka litt over 23, og vi skal tidlig opp i morra og se på noe mayaruiner som tommy insisterte på at vi måtte få med oss, jeg blir med.
Thomas skal kose seg i baren hos Elmer så lenge.
Han en trevelig dag.
Adios.
- comments
Mona ha ha skulle likt å bare sitti på veggen usynlig en time å sett på dere. Da er det ikke mange dager igjen til hjemreise, nyt resten av ferien.