Profile
Blog
Photos
Videos
Med Gry og Trine på tur
THE BEGINNING
Hej alle!
Saa kom vi endelig afsted og sidder nu paa Godzillas Hostel i Moskva. Flyturen klarede vi fint - takket vaere adskillige ruller mentos. Vi er traette, saa programmet i dag er - ikke overaskende - MAD og soevn :)
Saa skal vi planlaegge hvad vi skal se Moskva i morgen og tirsdag begynder vores togtur mod Sibirien. Vi glaeder os rigtig meget til Den Transsibiriske Jernbane og haaber det bliver en fantastisk tur - det bliver i hvert fald en oplevelse at vaere vaek fra "civilisationen" i saa lang tid :)
Kaerligst
Trine og Gry
P.s. vi er ikke venner med russiske tastaturer!
- comments
Louise Skøøønt at i overlevede flyturen, i bliver så seje til det p** til sidst, også kan i lave en Kris, hvor i så sover i det sekund i sætter jer i flysædet :) Har regnet lidt, og der går 208 dage før vi ses igen!!!! Jeg vil jo være tæt på de 30 eller deromkring. Pippikys til jer begge - de er fyldt med power - fra mig som er i fuld gang med at lave blåbærmuffins og blåbærlagkage :)
Jørgen Ole og Helle Ih hvor godt at høre, og husk nu at se Den Røde Plads (med eller uden det store varehus som en gang hed GUM henholdsvis balsamerede Lenin?) og lige ved siden af Kreml med de gyldne kupler på flotte katedraler....så I bliver trætte nok til den lange togtur (men hvor kommer Vodkaen ind i billedet?)
Liv Hyg jer i morgen (og alle de andre dageI. Der er måske noget med at man skal have tørklæde på som kvinde i russiske kirker - men er overhovedet ikke sikker!
Bonusfar Hej Bonus & Gry. Kan i nu have en rigtig god tur, nyd livet og pas godt på hinanden. Knus fra Bonusfar.
Anastasia Jeg er så imponeret over hvor modige i er :-) Pas på jer selv!