Profile
Blog
Photos
Videos
Skont att sova kan det vara sa man vaknar pa ratt sida igen , for igar var det inte riktigt min dag, Sur for allt irriterad som aldrig forr men lite seriost snack med Linn sa kanndes allt mycket battre och med lite godis tror fel vecka borjar narma sig och det forklarar ju genast en del.
Men kvallen slutade battre for Mila kom hem och vi akte en rundtur i Quito. At lite Mcdonalds , hon visade ett till shoppingcenter och vart alla bra resturanger var , farligt! de ar ju sa billigt! Vi bestammde oss ocksa for att kolla pa bio men alla filmer visades sa sent sa Mila akte hem for att sova eftersom hon har ett jobb att skota sa jag och Linn stannade.
Men tro inte vi titta ensamma nej da, Francisco och Fernando blev med. For alla fyra kostade det 24 kr ruskigt dyrt men tur var det val var det val att de inte kosta sa mycket eftersom filmen var dretlang och jatte trakig. Det anda som var roligt var slowmotion scenerna. Sherlock Holmes 2 ar inget att rekomendera speciellt inte om man inte har sett ettan , !
Dagen slutade ju iallfall battre an den borja och pa fredag ska dom tva FFen gora en guidad tur for Linn och mig och sedan pa kvallen ar det fest.
Nu ska vi snart ga och hamta var tvatt vi vantat pa i tva dagar och sedan kanske se pa bio igen eller bara titta runt lite.
- comments
Mamma Varför inte göra en egen liten filmsnutt och lägga upp den här. Skulle vara så kul för oss hemma i kalla Sverige. Kram