Profile
Blog
Photos
Videos
14 marts -
Så kom jeg endelig til vandet ! Lækkert endelig at få badet og slikket lidt sol. Tror aldrig jeg har badet i så varmt havvand før, det er på ingen måde koldt. Ellers så har det bare været en lang rejsedag. Der første tog var forsinket så måtte vente på det næste, så endte med at bruge små 5 timer i tog i dag. Kan godt mærke jeg er kommet ud til vandet og at det er en meget populær golf by den her. Det var ikke nemt at finde et hotelværelse til under hundrede kr pr nat. De næste 3 dage bliver jeg her i byen og venter på at jeg kan tage videre til den første ø på min tur, ko tao. Så de næste 3 dage er ren sol og badning inden jeg rejser videre igen. Hvis i forresten synes at det ser lidt mørkt ud på billedet så er det fordi det er taget få minutter før solen var nået helt ned.
- comments
Line Crone Hej Daniel Det ser da godt nok lækkert ud! Der ville jeg gerne være, i stedet for her i kedelige kolde Danmark:-) Jeg er desværre også blevet syg, ligger med blærebetændelse, så det er ikke så sjovt... Men jeg håber du har det godt og sender lidt varmt vejr til Danmark :-) Jeg skal hilse fra mor :-) Knus Linsi Pølsi ;-)
Danielcronejensen Ærgerligt du er gået hen og blevet syg. Håber du snart er rask igen :) jeg er gået hen og blevet temmelig solskoldet på ryggen og skulderne. Skulle vente en time på at kunne tjekke ind på nyt hotel, så tilbragte den time i solen, med faktor 20. Det var åbenbart ikke nok ;) avv og øv :(