Profile
Blog
Photos
Videos
Hej igen allesammen!
Endelig har vi lige tid til at skrive lidt herinde igen!
I tirsdags kom vi tilbage til Byron Bay efter at have brugt weekenden i Surfers Paradise.. Surfers Paradise var helt allright, men vi kan meget bedre lide Byron.. Byron er det bedste nogensinde! Naa, men vi surfede for foerste gang i Surfers Paradise, og det gik super, vi kom op at staa paa boardet ;) Ellers gik vi lidt i byen, og ellers slappede vi bare af.. vejret var alt alt for daarligt!
Vi er nu tilbage i Byron, og solen skinner fra en skyfri himmel! Hvilket er specielt godt lige praecis i dag, for vi skal springe i faldskaerm om mindre end 2 timer! :) det bliver helt fantastisk.. Vi skal selvfoelgelig nok uploade billeder saa snart vi er tilbage ved en computer :)
Naa, men ellers gaar alt super hernede.. Vi kan holde hinanden ud, hvilket jo ellers ikke er en selvfoelge naar man bruger saa meget tid sammen.. saa det er helt helt helt perfect! :)
I starten af naeste uge skal vi lige et par dage til Noosa, og ellers gaar turen til Fraser Island paa et tre dages trip :) Fraser Island er verdens stoerste sandoe :) Den ene af de svenske drenge vi rejser med tog hjem i starten af den her uge, men den anden haenger vi stadig paa ;) ej det er perfect at rejse med dem.. :)
Naa, vi vil til at goere os klar, mentalt, til at springe ud fra et fly i 14000 fods hoejde ;) det bliver saa fedt!
De bedste hilsner fra australien! :)
//Staf and Jones :)
- comments