Profile
Blog
Photos
Videos
HEEEJ igen ;) Saa er vi naaet Sydney og her er utrolig nice. Vi bor paa et lille hostel centralt i byen. Dog er der lidt soelle, men ok. Siden sidst er der igen sket en hel masse :)
Efter Surfers Paradise tog vi videre til byron bay, der indtil videre helt klart har vaeret det bedste sted vi har oplevet i Australien. Fed by, sjove mennesker og et fedt hostel. Vi brugte en af dagene paa at gaa op til det beroemte light house, der ligger paa det oestligste punkt i Australien, herfra kunne man se hvaler og delfiner.
Vi besoegte herefter Dorthe og Rico i Ballina, og her levede vi som konger i tre dage. Det var helt fantastisk og meget anderledes end hvad vi plejer. det var virkelig rart at faa et lille afbraek fra diverse hostels. (tjek videoen ud paa facebook!)
igaar ankom vi saa til sydney, der indtil videre helt klart lever op til forventningerne! vi skal vaere her i to uger, og skal selvfoelgelig se alt det man skal se ! derudover har vi besluttet os for ikke at tage til NZ, men at tage tidligere til Thailand, det goer vi den 5. november, og tager direkte sydpaa, saa vi undgaar vandet :)
vi vender snart tilbage med nye opdateringer! haaber i har det godt derhjemme, det har vi i hvert fald her :) see ya mates !!! :)
- comments