Profile
Blog
Photos
Videos
Dag 1 (27/7):
Ankom Hotel la Bussola tidlig på ettermiddagen. Utrolig idyllisk og typisk italiensk hotell. Startet med en spasertur for å få oss litt lunsj, men alt viste seg å være stengt. Handlet inn på supermarkedet og lunsjet på rommet i stedet. Deretter chillet vi ved poolen. Asgeir og Kristine kom på tidlig kveldingen. Middag på en restaurant et stykke borti gata; Pancino 2. Deilig Carbonara og deilig Chianti Classico!
Dag 2 (28/7):
Spiste en fantastisk frokost! Deretter på beachen hele dagen. Gutta kjøpte inn et arsenal med flytemadrasser etc, så dagen var storveis. Chilling ved poolen fra 18-tiden. Deretter middag på hotellet av varierende grad. Resten av kvelden gikk med til å drikke rosévin og spille 10.000 på utsiden av hotellet.
Dag 3 (29/7):
Våknet i 7.30-tiden av et skikkelig regn- og tordenvær. Fikk heldigvis sove litt til.. Det er meldt regn i hele dag, så nå er vi på vei til en outlet i Serravalle Scrivio, et lite stykke nord for Genova (16,5 mil fra Massa).
Møtte på et helt jævlig regnvær på veien, tror aldri jeg har sett liknende. Ekkelt å kjøre på motorveien da.. Brukte en time lengre til outleten pga været, og butikkene var ikke noe særlige heller. Rett og slett en ganske bortkastet tur. Hjemoverveien var noe helt vanvittig svingete, og vi var glade når vi var tilbake i Massa igjen. Vi spiste middag på Pancino 2 i Ronchi i dag også, og nå blir det spilling utenfor hotellet mens det lyner og tordner rundt ørene våre. Håper inderlig godværet kommer tilbake i morgen! (det er i alle fall meldt bra).
Dag 4 (30/7):
Godværet kom! Nydelig dag på stranda. Kom en regnbyge, men den ventet vi oss gjennom. Tok en dukkert i bassenget etter beachen.
Jentene lånte deretter sykler og turen inn til sentrum av Massa. Det var herlig! Gutta kom etter på hver sine sykler, og vi spiste så middag på restaurant Teresa på strandpromenaden. Lærte Asgeir og Kristine å spille Gurka på hotellet.
Dag 5 (31/7):
Kristine og Asgeir reiste til Cinque Terra, og resten av oss på stranda. Jeg leste en drøy time ved bassenget mens gutta handlet. Deretter syklet hele gjengen til Massa og spiste igjen på restaurant Teresa. Spilling av Gurka på hotellet.
Dag 6 (1/8):
I dag var planen å bruke dagen i Milano, og deretter komme oss til Bregenz. Heldigvis tok en svensk dame på hotellet kontakt med oss når hun hørte vi skulle til Milano. Hun kunne fortelle at i dag er den største utfartsdagen i hele året i Italia fordi alle italienere skal til kysten og alle tyskerne skal hjem, og i tillegg er absolutt alt stengt i Milano. Hun og mannen ga oss derfor nye veibeskrivelser slik at vi forhåpentligvis skulle unngå den verste køen. Vi ble derfor enige om å blåse i Milano og kjøre så langt vi kan. Avreise fra Massa ble kl 9.00.
- comments


