Profile
Blog
Photos
Videos
BLOG TIME!
We zijn in Krabi, wederom hebben we het getroffen met het guesthouse. Zeer ruime kamer, eigen badkamer en toilet en dat voor het schandalige bedrag van 5,50 euro per nacht.
De laatste keer dat ik een blog schreef waren we in Kanchanaburi. Daar zouden we onder andere naar de Erawan waterval gaan, maar dat heb ik helaas aan mijn neus voorbij moeten laten gaan, ik lag ziek op bed. Moe, misselijjk, geen eetlust, verkouden, hoesten...balen! Maar de volgende dag heb ik de schade nog enigzins in kunnen halen.
Wederom een Long Tail boat gehuurd, hij ziet eruit als een soort gondel met kruipsnelheid maar kan heel hard! Met grote snelheid zijn we naar de Death Railway Bridge gegaan. Onderdeel van de beruchte Birma spoorlijn waar in de tweede wereldoorlog Thai, Engelsen, Australiers en Nederlanders aan het werk gezet zijn onder bezetting van Japan, en waar duizenden uiteindelijk om kwamen. Een deel van de spoorlijn is nog steeds in gebruik.
Staand op de brug, denkend aan alle ellende die zich daar heeft afgespeeld, is het contrast met het heden erg groot. Een vrolijk gekleurd regenboogtreintje rijdt de hele dag toeristen heen en weer over de brug. Links en rechts aan de oever staan prachtige villa's en in het water liggen zogenaamde 'floating restaurants'.
Heel anders is de sfeer bij de oorlogs graven. Een keurig bijgehouden begraafplaats met statig monument is wat we zien. Confronterend is het als we door het open lucht museum lopen (JEATH museum, de letters staan voor de landen: Japan, Engeland, Australie, Thailand, Holland; allen betrokken bij de oorlog in dat gebied). Het museum is eigenlijk niets meer dan een lange lijn van uitvergrote foto's uit die tijd, enkele krantenartikelen (waaronder ook Nederlandse) en gereedschappen. Onwillekeurig bleven mijn ogen bij de foto's hangen, de ellende viel van de gezichten af te lezen. Het eten was te weinig om van te leven, iedere ochtend een mars van 30 km door de jungle om aldaar aan het werk te gaan. De vergelijking met de Holocaust is hier snel gemaakt. Hoe noem je een trip als deze? Leuk? Indrukwekkend was het absoluut.
Kanchanaburi achter ons gelaten en op de bus gestapt naar Krabi. Onderweg gestopt in Bangkok en daar 2 uur doorgebracht. We reden langs het business district waar ik van het uitzicht heb kunnen genieten op het terras van een van de wolkenkrabbers. Een uberchique hotel waar we naar boven moesten, aangekomen op de 59ste verdieping kwam er een dame op ons af gelopen die afkeurend naar mijn voeten keek. Slippers...dat kan niet! Er gold een dresscode (shoecode) voor dames. In alle ernst werd er met een soort broodjestang een paar leren opa-pantoffels voor mij neergezet. En met dezelfde tang werden mijn slippers afgevoerd. Ik ben nog steeds blij dat ik me niet onder de mensen hoefde te begeven om van het uitzicht te kunnen genieten :-) Weer terug in bangkok moest ik hieraan denken, en ik had dit 'schoenen-avontuur niet eens met jullie gedeeld!
Na een monsterrit van zo'n 16 uur waren we eindelijk in Krabi. Heerlijk! Krabi-town verschilt niet heel erg van de andere steden, maar wat er allemaal omheen ligt... We zijn eerst naar het strand gegaan, het beroemde Railey Beach. Je kunt er alleen met een boot komen. Prachtige baai met enorme rotsen, (bijna) wit zand, helder blauwe zee en hier omheen natuurlijk de nodige resorts. In de middag een zijweg ingeslagen naar de Blue Lagoon, bij een van de metershoge schuttingen die de resorts omringen speelden een hele familie aapjes, zich niks aantrekkend van de hen aangapende toeristen. Een meisje zet haar beker ijskoffie op een bankje en begint fanatiek foto's te maken van een aapje dat erg dichtij komt. Hij gaat recht op haar ijskoffie af en met een mep ligt alles op de grond. Eerst lijkt het aapje enigzins teleurgesteld af te druipen, maar schijn bedriegt....hij komt terug om te proeven :-)
Vandaag weer vroeg opgestaan, want we zijn gaan kayakken! Zonder enige instructie mochten we plaatsnemen in een kayak voor 2 personen. Na enig klungelen (en toch wat aanwijzingen van de gids) kregen we het ding aardig onder controle en kunnen we onszelf bijsturen. Dat is ook wel nodig gebleken want we zijn dwars door de mangrove-bossen gevaren waar het soms heel smal is met veel laaghangende takken.
Ver weg van alle drukte, ver weg van het verkeer en het massatoerisme. Het enige wat je hoort zijn vogels, krekels en soms aapjes in de bomen. We zijn door grotten gevaren en op 'open plekken' geweest waar je, je in de jungle waant. Niets anders dan enorme rotsen, druipsteengrotten en een grote variatie aan planten.
Tussendoor aangelegd om een van de grotten te bezoeken (hier waren we niet de enige meer) en de historische muurtekeningen te bekijken. Na afloop genoten van een heerlijke vislunch. Tenslotte de dag afgesloten met zwemmen in de rivier. Dit betekende voor mij: gratis pedicure. Je laat je voeten rustig in het water hangen en binnen no time beginnen tientallen visjes zachtjes aan je voeten te knabbelen. Mijn voeten voelen zo schoon nu! (Betalen we in NL geen fors geld voor een behandeling als deze?)
Het is nu inmiddels 16.30 uur lokale tijd en we zijn net een uurtje weer terug in het Guesthouse. Morgen voor mij een wat rustigere dag, want ik voel me nog steeds niet fit. Met mijn hoestbuien kan ik prima een zeehond imiteren en ik ben een grootverbruiker van Kleenex geworden. Wat er op het programma staat is de Night Market. Hij is hier om de hoek, dus ideaal. We hebben nog geen kans gehad om een echt grote markt te bezoeken, dus ik kijk er zeer naar uit.
Overigens leer je in Thailand meteen wat lekker eten is. Je hoeft nooit lang te zoeken naar een goeie spot. Maar er staan ook items op de menukaart die ik liever oversla. Ik noem: gefrituurde kikker, krokodil, sprinkhanen, zijdewormen, slangenkop. Kinderachtig he? In plaats daarvan wel curry's, noodles, groenten in zoetzure saus, vis en heerlijke rijst.
Onze volgende doel is het eiland: Ko Phi Phi. This must be paradise, looking forward already.
En ik vind het echt super om allemaal berichtjes van jullie te ontvangen! Ik lees ze graag, dus blijf vooral schrijven! Ook hoor ik graag hoe het met jullie gaat en of er leuke nieuwtjes zijn vanuit NL. Het 'schokkende' nieuws dat de elfstedentocht niet doorgaat heeft mij inmiddels bereikt :-)
En de foto's volgen morgen!
- comments
Marga Het klinkt weer fantastisch zo'n reisverhaal. Ik kijk naar buiten en zie sneeuw, gele sneeuw en ijs. Ook best leuk maar ik ruil graag met jou. Geniet ervan en ik mail wel als ik groot nieuws heb, of klein nieuws, of geen nieuws.;)
bianca Jammer dat je de krokodil overslaat, ik kan je uit ervaring vertellen dat krokodillenvlees erg lekker is :-) Leuk om te lezen wat je allemaal gezien hebt, dat is al best veel. Dat belooft wat voor de rest van de reis ;-)
Je eigen ZGN Ik denk dat 'indrukwekkend' inderdaad de beste beschrijving is voor het museum. Zo jammer dat dit een onderbelicht stuk geschiedenis is in Nederland. Hoe waren de grotten? Kon je diep de grotten in? En hoe kwam het dat je ziek werd? Iets verkeerd gegeten? Oververmoeidheid? Maar jullie zijn wel sportief bezig hoor! Kajakken. Wandelen. Ik geniet echt van de verhalen. Bijna of ik er zelf bij ben. Maar dit is wel je kans om inheems eten te proeven. Durf eens gek te doen en eet een stukje krokodil. Of een lekkere worm. Vermijd alleen de kip. Die is vaak erg onhygiënisch bewaard. Op naar jullie volgend avontuur
Joost Gaaf verhaal Maike! Geniet maar lekker, dan mogen wij genieten van jouw fantastische verhalen. Ben benieuwd hoe je Phi phi vind!! Het is erg toeristisch, maar super mooi en neem een snorkeltripje naar Phi Phi leh he! Het kleine broertje waar The Beach is opgenomen, maar dat wist je natuurlijk al. Het is en blijft mijn favo, dus erg benieuwd hoe jij het vind. Oh ja en vergeet niet die lekkere pancake met Nutella eens te nemen, of combi met banaan, die waren zooo lekker hahahaha Veel plezier met z'n tweeen!!!!!! Doeggg
Karin Echt super gaaf om je verhalen en foto's te zien. Ik zwijmel bijna weg en waan me bijna in de Thaise warmte...tot het moment koude rillingen mij weer bij het Hollandse weer brengen. Maar ik gun het je van harte. En trouwens, ik moet je zeggen: krokodil vind ik erg lekker om te eten in Kenia. Misschien is de Thaise ook het proberen waard... ;-) Geniet ervan en snel weer beter worden he...(sorry, ik wist niet dat ik je zelfs op zo'n grote afstand kon aansteken..)
Magda Hej babe, wat een verhalen! Zo leuk om te lezen..! Heel goed dat de huisjes waar jullie tot nu toe verblijven goed zijn!! Is ook erg belangrijk! Nou moest ik hardop lachen over die opa pantoffels hahahaah! Ik zie je blik al voor me!! Probeer die gefrituurde kikker of krokodil nou eens een keertje!! Ook een ervaring.. XD Beterschap voor nu en HAVE FUN!!! Dikke knuf xxx
gerda Die foto's van de Mangrove! Hoe indrukwekkend! Fata Morgana van de Efteling (sprak zij oneerbiedig) en dat in het echie... Je eetverhalen vind ik ook erg leuk, neem toch eens een klein zijderupsje, met witte saus of zo. Rob krijgt nog steeds geen mail dat er mail is , zou je hier iets aan kunnen doen? Zo nee, geen man overboord hoor. En Jet en Gerard willen ook heel graag op je mailinglist, mailadres volgt. Wat het eten betreft: hoe ontbijten jullie? En je eet dus nog steeds buitenshuis? Mis je al een bruine boterham met oude kaas, of hagelslag, haha! Blijf het onwerkelijk vinden, vooral door die foto's ook, dat jullie daar zijn en zo heel anders leven dan hier. Heb jij ook dat onwerkelijke gevoel, of wordt het al "gewoon" dat alles anders is? liefs kind! XXX
Maike Superleuk om al jullie reactie te lezen! Heerlijk, keep them coming! Even een hele kleine update voor degenen die dit lezen: Ik ben vandaag aangekomen in Maleisie! Heb het nu al helemaal naar mijn zin in. @Marga: Hoe is het nu als je naar buiten kijkt? Is het wit alweer gesmolten inmddels? @Bianca: ik blijf de kaart in de gaten houden! @ ZGN! De grotten bij de Mangroves waren niet heel groot. In kanchanaburi ben ik in een grot geweest die wel heel diep was. Ik heb echt angst moeten overwinnen. Er waren 9 chambers verbonden door allemaal smalle gangejtes, er waren vleermuizen, het was benauwd en redelijk donker. Maar mijn nieuwsgierigheid won het! Overigens ben ik in Ayuttaya in een tempel geweest die heel diep beneden een soort tombe had, er was 0.000 licht, een zaklamp had geen zin en de trap was zo stijl dat ik me aan een touw boven mijn hoofd vast moest houden. Doodeng maar zo spannend om af te dalen. Ik denk dat ik ziek werd door inderdaad oververmoeidheid en het overweldigend warme klimaat en de allergische reactie die ik had op de insectenbeten. Het gaat inmiddels een stuk beter! @Joost: ik ben naar Koh Phi Phi Leh geweest en naar Maya Neach. GAAAAFF! @Karin: mij aansteken vergeef ik je. En ik blijf uitkijken naar krokodil hoor haha! @Magda: ja ik voelde me onwijs sexy met die pantoffels, snap niet dat ik geen sjans had haha! @Gerda: wat vreemd van die mails, komen ze niet bij SPAM binnen misschien? En ik kan Jet er Gerard wel toevoegen (had ik zelfs al gedaan geloof ik). Ja we eten buitenshuis, we hebben een heel vreemd ritme eigenlijk. Soms eten we toast met jam en soms eten we een rijsgerecht of vers fruit van de markt. Ik mis de bruine boterham nog niet, wel de chocola! haha! Oh en vanavond mochten we aanschuiven bij de mensen van het hostel, heerlijk Maleisich gegeten en met onze handen!
ger Dat verhaal van donkere grotten en tempels en vleermuizen!! Je stijgt huizenhoog in mijn achting!!!!
Aristides Je hebt gelijk! Het werkt goewon. Ik vergat het vinkje aan te kruisen waarmee het schrijven pas geactiveerd wordt. Geen vinkje dan wordt er dus geen nummer overschreven.Nu werkt hij 'unbranded' in het nederlands als een tierelier. PS hoe kan ik Backuppen op de kaart? Backuppen met Nokia suite werkt dus niet of beroerd
Carlajizellereyes Euro2 zit in de productcode. Vodafone illetsningen zitten of op je sim, of kun je eenvoudig terugzetten (via My Vodafone). En als het goed is staan ze ook op in je backup file.Echter gezien enkele reacties zou ik niet op die laatste optie vertrouwen . Ik zou iig een dubbele backup maken. En met nokia Suite en 1 naar je SD kaartje