Profile
Blog
Photos
Videos
Tro det eller ej, vi har sprunget ud fra et fly i 4,3 kilometers hoejde med faldskaerm..!
Det vildeste vi nogensinde har proevet. Og vi er begge enige om at det nok ikke er noget vi goer igen. Men nu er det proevet og det har indtil videre vaeret det mest graenseoverskridende vi har proevet ;)
Det hjalp ikke meget da vi kom til stedet, hvilket lignede noget af et hul! Da nerverne for alvor begybndte at saette ind, var da vi skulle udfylde en masse papirer, hvor der bla. var et afsnit hvor vi skulle skrive en 'case of an emergency person'... Juhu, saa faar man rigtig meget lyst til at kaste sig ud fra en flyver ;) Men de to maend vi skulle springe med (vi sprang jo altsaa tandem) var til gengaeld flinke. Eller den ene (inderen Anna sprang med) var maaske lige lovlig snakkesagelig, og lige lidt for vittig. Den anden (en stor bamse som Line saa sprang med) var derimod maegtig flink, han manglede tilgengaeld det halve af hans ene ben. Med andre ord, det var bare opskriften paa succes :D Anna forholdt sig utrolig roligt i flyveren paa vej op, og sad faktisk og smilede det meste af tiden. Men Line derimod lignede en der virkelig troede hun skulle doe! Virkelig ;)
Men vi klarede det en super fin stil og der blev bestemt ikke sparet paa skrigene :)
Ellers har vi haft 3 utrolig hyggelige dage i Hervey Bay, hvor vi (udover af hoppe i faldskaerm) dasede ved poolen, spillede bordtennis, tennis og laeste. - Vi har aldrig i vores liv laest saa meget som vi goer paa denne tur!
Nu staar den paa Rockhampton, hvor det er saa varmt at det eneste tidspunkt man kan holde ud at vaere udendoers, er naar man ligger i en pool :) Savner jer, kys fra os! <3
- comments