Profile
Blog
Photos
Videos
Hola! Da har jeg startet min andre gruppetur som går fra Costa Rica til Mexico. Jeg hadde noen dager i San José før turen begynte og dro til santa Teresa, en liten plass ved havet med en superfin lang strand. Veldig glad jeg gjorde det, for der var der 30 grader og sol! Møtte nuet folk hver dag som jeg hang med, ellers var jeg slappis på stranda.
For en uke siden møtte jeg min nye gruppe. vi er15 stykker, 6 jenter. Alle er fra Canada, England eller USA, unntatt en fra Danmark og meg selv. En helt fantastisk gjeng som fant tonen med en gang.
Etter en natt i San José dro vi til et sted som heter la Fortuna, et sted ved vulkanen Arendal. På veien stoppet vi for å rafte. Det var utrolig moro! I la Fortuna var det også mange aktiviteter og vi rappelerte ned bekker og små fossefall og var i varme kilder.
Videre dro vi til monteverde som en en regnskog på ca 1500 moh. Her var det ikke spesielt varmt og jeg angra litt på at alle varme klær var sendt hjem:/ men det var nok å finne på her også og vi tok blant annet zipline og kjørte firhjuling. Etter ziplinen var jeg og en av guttene tøffinger og tok extreme Tarzan, som er en line vi ble festet i for så å bli sluppet 90 meter ned! Ganske skummelt! Men masse adrenalin og gøy :)
Nå har vi forlatt Costa Rica og koser oss i varme Nicaragua:)
- comments
Mamma Høres ut som du har det strålende. Kos deg videre i varmen. Her er det sludd og regn, men også julemarked og glühwein. Stor klem fra mamma
Ingrid Det er så deilig å drømme seg bort til karibien her jeg sitter og skal ha eksamen i morgen! Glad du treffer masse kule folk! Kos deg videre! :):)
Aase Så spennende med ny gruppe og nye reisemål. Jeg blir rent svimmel av alt du er med på. Selv har jeg kommet hjem fra min tur, den var også spennende og møtte mange trivelige folk og masse dyr. God tur videre, Kine. Her ar 8 g minus og advent-tid, Klem fra bestemor.
KineO Dette høres helt fantastisk ut! Gøy å lese :) Gleder meg til å se deg i jula! Savner deg her i iiiiiiskalde trondheim. Bare å nyte varmen.